Prologis rozpoczął budowę we Wrocławiu

Prologis, Inc. rozpoczął budowę nowej hali o powierzchni 16,7 tys. m kw. w ramach istniejącego parku logistycznego Prologis Park Wrocław V. Firma podpisała już pierwszą umowę najmu 6 tys. m kw. w powstającym budynku z operatorem logistycznym dla branży lotniczej.


– Konsekwentnie realizujemy inwestycje w najważniejszych ośrodkach gospodarczych w Polsce, wiedząc, jak ważna dla naszych klientów jest optymalizacja łańcuchów dostaw. Z przeszło 1,8 miliona m kw. powierzchni magazynowych, Wrocław – obok Warszawy, Śląska, Polski Centralnej czy Poznania – niewątpliwie należy do najbardziej pożądanych lokalizacji w Polsce, od wielu lat znajdując się w czołówce rodzimego rynku nieruchomości logistycznych – powiedziała Magdalena Kostjan, leasing manager, Prologis w Polsce.

Budynek powstaje w ramach istniejącego centrum przemysłowo-dystrybucyjnego Prologis Park Wrocław V o powierzchni to 156 tys. metrów kwadratowych, z potencjałem rozbudowy o kolejne 102 tys. m kw. Podobnie jak wszystkie pozostałe obiekty Prologis, nowo powstający budynek zrealizowany jest w bardzo wysokim standardzie oraz w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Inwestycję zaprojektowano z myślą o elastycznym dostosowaniu powierzchni – między innymi umożliwiając klientom wygospodarowanie biura. W budynku wdrożono też rozwiązania usprawniające działania operacyjne – między innymi zwiększone pole załadunkowe i rozładunkowe o głębokości 24 metrów oraz zwiększono ilość miejsc parkingowych. Ponadto, w budynku podwyższono odporność ogniową do ponad 4 000 MJ.

Uwzględniono też instalacje pozwalające zaoszczędzić energię, a co za tym idzie – obniżyć koszty, jak na przykład oświetlenie LED i zwiększone doświetlenie naturalne, a także nowoczesne narzędzia zarządzania online, czyli system smart meteringu oraz platformę Singu FM.