ProLogis przedłuża umowy najmu ponad 52 000 mkw. powierzchni magazynowej w Chorzowie

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów magazynowych, poinformował o przedłużeniu trzech umów najmu obejmujących ponad 52 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w ProLogis Park Chorzów.


„Jesteśmy dumni z tych trzech przedłużeń umów najmu.“ - powiedział Maciej Madejak, First Vice President ProLogis w Polsce. – „Przy tak agresywnej konkurencji na rynku deweloperów magazynowych kluczową kwestią jest sprostanie potrzebom najemców. Budowanie relacji z klientami opieramy na dzieleniu się naszą wiedzą i doświadczeniem.“

Firmy logistyczne przedłużają umowy w magazynach ProLogis Park Chorzów

Trzy umowy najmu na terenie ProLogis Park Chorzów przedłużono z:

• firmą Raben, europejskim dostawcą usług logistycznych, który wynajmuje 28 800 mkw. powierzchni magazynowej w budynkach 1 i 2. Firma zajmuje obecnie około 54,300 mkw. powierzchni dystrybucyjnej w pięciu budynkach ProLogis w Europie.

• firmą FM Logistic, międzynarodowym operatorem logistycznym, który wynajmuje 19 500 mkw. powierzchni magazynowej w budynku 1. FM Logistic, jest najemcą ponad 175,300 mkw. powierzchni w centrach dystrybucyjnych ProLogis w Europie.

• firma Ponetex, która oferuje pełen zakres usług logistycznych, wynajmie ponad 4 000 mkw. nowoczesnej powierzchni produkcyjno-magazynowej w budynku 3.

Ponad 233 000 mkw. powierzchni magazynowej na Górnym Śląsku

ProLogis Park Chorzów jest nowoczesnym parkiem magazynowo-biurowym, składającym się z dziewięciu budynków o całkowitej powierzchni ponad 233 000 mkw.

Klientami ProLogis Park Chorzów są także takie firmy jak: Aldi, Alfa Elektro, C.Hartwig Gdynia, Danone, KARLogistics, Kuehne+Nagel, Mid Ocean Logistics, Saint Gobain Construction Products, Wilhelm Karmann i VIP Collection.

Portfolio magazynowe ProLogis w regionie Górnego Śląska składa się z pięciu parków dystrybucyjnych (27 budynków) o łącznej powierzchni magazynowej ponad 520 000 metrów kwadratowych.

Śląskie magazyny w pobliżu dwóch autostrad: A1 i A4

Doskonała lokalizacja śląskich magazynów przy autostradzie A4 łączącej Niemcy z Ukrainą oraz w pobliżu budowanego węzła dwóch największych polskich korytarzy transportowych (autostrady A4 wschód-zachód i A1 północ-południe), pozwala na elastyczne składowanie i sprawną dystrybucję na rynkach lokalnych oraz do krajów sąsiadujących.


Prologis Park Chorzów

Katowice Zachód, Górny Śląsk