ProLogis przedłuża umowy najmu na Węgrzech

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował dziś o przedłużeniu umów najmu o powierzchni 13 300 metrów kwadratowych w parkach dystrybucyjnych ProLogis w okolicach Budapesztu.


Umowy przedłużono z następującymi firmami:

•Budapest Papír, czołowym hurtowym sprzedawcą papieru na Węgrzech, należącym do PaperlinX Group, zajmującym obecnie 6 760 metrów kwadratowych powierzchni w Budynku C w ProLogis Harbor Park — nowoczesnym kompleksie logistycznym strategicznie zlokalizowanym na południowych przedmieściach Budapesztu, wzdłuż autostrady M6 i rzeki Dunaj, zaledwie 12 kilometrów od biznesowego centrum węgierskiej stolicy. 

•Geodis Calberson Hungaria, czołowym europejskim dostawcą usług w zakresie spedycji drobnicowej i przesyłek ekspresowych, wynajmującym 6 550 metrów kwadratowych w Budynku 3 w ProLogis Park Budapest-Gyál, położonym 18 kilometrów na południowy wschód od centrum stolicy i 17 kilometrów od Międzynarodowego Portu Lotniczego w Budapeszcie. Kompleks znajduje się przy autostradzie M5 prowadzącej na południe do Serbii i Rumunii oraz niedaleko węzła autostradowego M5-M0.

„Po raz kolejny udowodniliśmy, że dzięki ofercie wysokiej jakości obiektów o strategicznej lokalizacji oraz profesjonalnym usługom w zakresie zarządzania możemy w pełni zaspokajać potrzeby naszych klientów” — powiedział László Kemenes, wiceprezes ProLogis na Węgrzech. „Cieszymy się, że możemy kontynuować długoletnią współpracę z dwoma tak ważnymi dla nas klientami”.

Portfolio ProLogis na Węgrzech to ponad 484 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w sześciu centrach zlokalizowanych w Budapeszcie (Gyál, Harbor Park, Százhalombatta, Szigetszentmiklós, Budaörs) i Hegyeshalom. W Europie Środkowej i Wschodniej ProLogis dysponuje powierzchnią 3,7 miliona metrów kwadratowych w 41 parkach dystrybucyjnych.