Poznański park P3 z kompletem najemców

P3 Poznań, liczący 200 tys. mkw., został w pełni skomercjalizowany. Deweloper wynajął w całości pierwszą fazę hali DC9 w parku P3 Poznań.


mat. pras.

Wśród najemców hali DC9 w parku P3 Poznań znajdują się Green Factory Logistics (5.510 mkw.) oraz Colian Logistic (4.800 mkw.).

- Bardzo się cieszę, że już po raz kolejny udało nam się sprostać wymaganiom naszych wieloletnich partnerów i zapewnić im warunki do rozwoju ich biznesu. Jestem przekonany, że doskonała lokalizacja parku P3 Poznań, w pobliżu kluczowych dróg krajowych, usprawni dystrybucję ich produktów w całym regionie. P3 Poznań jest jednym z najpopularniejszych parków logistycznych w naszym portfolio, o czym świadczy wynajęcie całej dostępnej powierzchni. W planach mamy jego dalszą rozbudowę. Dysponujemy gruntem, który pozwoli na powiększenie parku o 200 tys. mkw. oraz posiadamy niezbędne pozwolenia na budowę, dzięki czemu szybko możemy rozpocząć kolejne inwestycje - mówi Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

Green Factory Logistics to jeden z wiodących operatorów logistycznych na rynku usług chłodniczych, specjalizujący się w transporcie produktów świeżych. To już kolejny magazyn tej firmy w parkach P3, główna baza logistyczna Green Factory Logistics o powierzchni blisko 8 tys. znajduje się w parku P3 Błonie.

W nowym obiekcie powierzchnia została w pełni dostosowana do oczekiwań firmy. Na terenie magazynu znajdują się m.in. agregaty chłodnicze i mroźnia. Budynek spełnia również wymogi certyfikacji BREAM na poziomie very good. Przy jego realizacji użyte zostały panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a dach o wzmocnionej konstrukcji pozwoli w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych. W magazynie zainstalowano energooszczędne oświetlenie LED wraz z system automatycznego sterowania DALI, a krany w łazienkach uruchamiane są na podczerwień. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Atlas Ward.

Park P3 Poznań to jeden z największych obecnie parków logistycznych w Wielkopolsce z ponad 200 tys. mkw. istniejącej powierzchni magazynowo – biurowej.