Powstanie Panattoni Park Błonie III

Panattoni stawia na rynek warszawski. W regionie planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego powstanie Panattoni Park Błonie III. Inwestycja o powierzchni ponad 90 000 m kw. już wystartowała i ma pierwszego najemcę. Jest nim operator logistyczny - firma GTFL zajmująca się międzynarodowym transportem częściowo i całopojazdowym oraz spedycją.


mat. pras.
W 2020 r. warszawski region zajął pierwsze miejsce pod względem ilości wynajętej powierzchni przemysłowej z popytem na poziomie 1,2 mln m kw. a spory udział miało w tym Panattoni, które m.in. dostarczyło największy obiekt w regionie – A2 Warsaw Park. Teraz deweloper rusza z kolejną ogromną inwestycją, która powstanie w sąsiedztwie drogi DK 92 – Panattoni Park Błonie III. Będzie to kompleks trzech budynków o łącznej powierzchni ok. 91 000 m kw.

– Elastyczny projekt powierzchni operacyjnej parku pozwoli na sprawne działanie zarówno małych i średnich, jak i większych przedsiębiorstw, a przestrzenie doskonale sprawdzą się m.in. w obsłudze logistycznej, w tym branży e-commerce – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

– Obiekt znajdzie się w sąsiedztwie obszaru planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego i zaledwie 30 min. od granic stolicy oraz lotniska Chopina, co sprawia, że dla wielu firm stanie się strategicznym punktem działalności krajowej, jak i międzynarodowej – podkreśla Michał Samborski.

Konsolidacja i rozwój na lepszej powierzchni

Budowa Panattoni Park Błonie III ruszyła, a już ma pierwszego najemcę. To międzynarodowa firma transportowo-spedycyjna GTFL, która współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami z całej Europy, w tym z największymi importerami z branży owocowo-warzywnej w Polsce. W kompleksie firma zajmie 7700 m kw., z czego ponad 7500 zostanie przeznaczonych na część magazynową. W ramach Panattoni Park Błonie III najemca skonsoliduje dwie swoje dotychczasowe lokalizacje, zyskując większą przestrzeń i powierzchnię klasy A.

Panattoni jest największym logistycznym deweloperem w Europie, co potwierdza niedawno opublikowany ranking Top Developers magazynu PropertyEU, i tylko w ostatnich 3 latach dostarczyło blisko 6,5 mln m kw. powierzchni. Rynek warszawski jest jednym z najważniejszych w działalności dewelopera, a ukończenie Panattoni Park Błonie, pozwoli przekroczyć 1 mln m kw. dostarczonych w regionie.

Oprócz parków logistycznych i obiektów BTS firma zrealizowała już ponad 150 000 m kw. powierzchni w samej stolicy w ramach obiektów ostatniej mili. W nieustannym rozwoju stołecznego rynku pomaga jego doskonała lokalizacja na przecięciu 3 z 10 transeuropejskich korytarzy transportowych (Helsinki – Warszawa, Berlin – Moskwa oraz Gdańsk – Ostrawa).