Powstaje pierwszy magazyn Panattoni Park Gdańsk

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, rozpoczyna budowę pierwszej powierzchni magazynowej 7 600 m2 w ramach projektu Panattoni Park Gdańsk. Najemcami powstającej inwestycji są ABRA S.A. oraz firma Pika.


Budowa magazynu rozpoczęła się na przełomie maja i czerwca b.r. a przewidywany termin jej zakończenia to IV kwartał tego roku. Klientami rozpoczętej inwestycji dewelopera są ABRA S.A. oraz firma Pika.

4 500 m2 powierzchni magazynowej w Trójmieście wynajęte

ABRA S.A. wynajmie powierzchnię 2 700 m2, łącznie z Panattoni Park Stryków, zajmuje blisko 6 000 m2 powierzchni magazynowej w parkach dewelopera.

Firma Pika Sp. z o.o. to jedna z największych i najnowocześniejszych firm zajmujących się zarządzaniem dokumentami papierowymi i elektronicznymi. W regionie Trójmiasta, zajmie powierzchnię 1 800 m2 i blisko 3 700 m2 licząc pozostałe parki Panattoni Europe. 

Blisko 43 500 m2 powierzchni w magazynach Panattoni w Gdańsku

Panattoni Park Gdańsk docelowo będzie się składał z 3 magazynów i zajmie powierzchnię 43 400 m2, co będzie stanowić jedną trzecią obecnych zasobów powierzchni magazynowej regionu.

 

Okręg Trójmiasta to stosunkowo młody rynek magazynowy a Gdańsk, w którym jest ulokowany nasz park, to największe miasto portowe i jedno z ważniejszych ośrodków gospodarczych w Polsce. To właśnie z myślą o firmach zlokalizowanych na Pomorzu inwestujemy w budowę Panattoni Park Gdańsk, którego lokalizacja gwarantuje płynną obsługę rynku trójmiejskiego - powiedział Bartłomiej Krawiecki, Partner Zarządzający na Polskę Wschodnią Panattoni Europe.

W związku z kolejnymi otwarciami sklepów ABRA modernizujemy naszą bazę magazynową, co podyktowane jest potrzebą ciągłego usprawniania procesów i zwiększania produktywności. Oczywiście, nadrzędnym celem tych działań jest zapewnienie jeszcze wyższego poziomu obsługi dla naszych klientów. Decyzja o dalszej współpracy z firmą Panattoni wynika również z dotychczasowych, bardzo dobrych doświadczeń w Panattoni Park Stryków - dodaje Marek Zelek, Dyrektor Logistyki ABRA S.A.

W nowych pomieszczeniach Parku Logistycznego Panattoni wynajmowanych przez firmę PIKA Sp. z o.o. oprócz tradycyjnego archiwum powstanie jedno z najnowocześniejszych w Polsce Centrów Przetwarzania Dokumentów. Część powierzchni zostanie przeznaczona na nowoczesne usługi kancelaryjne dla dokumentacji papierowej i elektronicznej. Poprzez przystosowanie nowych powierzchni i realizację nowych działań PIKA zapewnia najwyższe standardy, aby spełnić oczekiwania swoich klientów i partnerów biznesowych, powiedział Leszek Kalkowski, Prezes Zarządu PIKA Sp. z o.o.

 

Port oraz terminal kontenerowy w sąsiedztwie trójmiejskiego magazynu

Panattoni Park Gdańsk to jeden z najlepiej położonych magazynów w rejonie Trójmiasta. Obiekt został zlokalizowany tuż przy trasie im. Majora Henryka Sucharskiego, będącej ostatnim fragmentem tras europejskich E 75 oraz E 77 i 500, biegnącej z portu gdańskiego do aktualnie budowanej obwodnicy południowej i autostrady A1 oraz 500 metrów od planowanego węzła drogowego „Błonia”. Ważnym aspektem położenia parku jest również bliska odległość od portu i nowego kontenerowego terminala głębokowodnego, co umożliwia prowadzenie obsługi międzynarodowego transportu morskiego.


Panattoni Park Gdańsk East I

Gdańsk, Trójmiasto
 • Trójmiasto

  Szukasz magazynu w Trójmieście?

  Powierzchnia dostępna: 36000 m2
  Liczba ofert: 134
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Trójmiasto
Mateusz Iłowiecki