Poczta Polska uruchamia nową sortownię w Gdyni

Poczta Polska otworzyła nowy punkt rozdzielczo-przeładunkowy przy ul. Hutniczej 48 w Gdyni. To element rozbudowy nowej sieci logistycznej spółki, która zwiększa efektywność dostaw przesyłek do klientów biznesowych i indywidualnych. Łączna powierzchnia hali zajmuje prawie 4,5 tys. mkw.


mat. pras.

Nowoczesny obiekt rozdzielczo-przeładunkowy jest zapleczem logistycznym do obsługi północnej części obszaru Trójmiasta. Będzie tu realizowana obsługa ponad 600 klientów umownych z sektora finansów publicznych i biznesowych (sektor e-commerce) zlokalizowanych w Gdyni, Sopocie oraz powiecie wejherowskim, puckim i lęborskim.

UP Gdynia 2 pełni istotną rolę dla obsługi przesyłek kurierskich Pocztex. W tym zakresie koordynuje obsługę logistyczną m.in. miasta Gdynia (250 tys. mieszkańców), gminy Kosakowo, a w soboty dodatkowo powiatu puckiego i kartuskiego. Doręczenia przesyłek realizuje łącznie 50 kurierów i listonoszy, którzy codziennie rano odbierają z niej przesyłki listowe i paczkowe do doręczenia w tych rejonach. Nowa hala jest dobrze skomunikowana z sortownią regionalną Poczty zlokalizowaną w Pruszczu Gdańskim. Dzięki usytuowaniu blisko drogi ekspresowej S6 i dalej autostrady A1 zapewniona jest także szybka komunikacja z Polską centralną. 

Park logistyczny przy ul. Hutniczej 48, znajduje się w strefie ekonomicznej usytuowanej na obrzeżach Gdyni. Zajmuje łączną powierzchnię prawie 4,5 tys. metrów. Dzięki nowoczesnej konstrukcji budynku, uwzględniającej doki i rampy przeładunkowe, umożliwia łatwiejsze i bezpieczniejsze opracowywanie nadchodzącego lub wychodzącego ładunku, co ma bezpośrednie przełożenie na terminowość w zakresie realizacji operacji logistycznych. Z obiektu istnieje doskonały dojazd do Portu Gdynia oraz wyjazd na Obwodnicę Trójmiasta.

Sieć logistyczna Poczty Polskiej obejmuje 14 sortowni regionalnych oraz 13 sortowni lokalnych, które w połączeniu z siecią 7600 placówek pocztowych stanowią zaplecze infrastrukturalne dla rozwoju logistyki. Doręczaniem przesyłek zajmuje się ok. 25 tys. listonoszy i kurierów.

Zmiana lokalizacji siedziby UP Gdynia 2 z obszaru mieszczącego się w centrum miasta do strefy ekonomicznej usytuowanej na obrzeżach Gdyni w skupisku przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych oraz korporacji międzynarodowych i instytucji państwowych, oprócz efektu biznesowego związanego ze sprzedażą nieruchomości własności PP, miała również na celu poprawę standardu pracy oraz warunków BHP i PPOŻ pracownikom UP Gdynia 2, poprawę infrastruktury komunikacyjnej oraz wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych mających na celu zwiększenia efektywności pracy.