:

Pierwszy inwestor w podstrefie Krakowskiego Parku Technologicznego

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał zezwolenie dla firmy InduComp Industrial Components. To pierwszy inwestor, który zainwestuje w podstrefie Krakowskiego Parku Technologicznego w Zakliczynie.


Firma InduComp Industrial Components, zamierza wybudować w Zakliczynie zakład produkcyjny i wyposażyć go w niezbędny sprzęt do produkcji materiałów przemysłowych. Wartość inwestycji oszacowano na 7 mln zł.

– Decyzja przedsiębiorcy o ulokowaniu inwestycji na terenie gminy Zakliczyn potwierdza sens tworzenia w gminach oddalonych od stolicy regionu małych stref aktywności gospodarczej objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej – komentują władze Krakowskiego Parku Technologicznego.

W tym roku KPT wydał już 18 zezwoleń na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Firmy zainwestują w Małopolsce ponad 560 mln złotych.


Mateusz Iłowiecki

Zobacz więcej

Polfa Warszawa z nowym centrum w 7R City Park Warsaw Airport


12-05-2021

Polfa Warszawa zdecydowała, że jej nowe centrum badawczo-rozwojowe powstanie w 7R City Park Warsaw Airport III w Warszawie. Firma zdecydowała się na wynajem 5 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej wraz z zapleczem.

AliExpress szuka miejsca. Polska ma szanse


11-05-2021

AliExpress szuka miejsca w Europie Środkowo-Wschodniej. Największe szanse na stworzenie hubu logistyczno-przeładunkowego zachowują Węgry i Polska - informuje portal gospodarczy WNP.pl.

Bonduelle w magazynie Raben w Rudzie Śląskiej


07-05-2021

Bonduelle zdecydowała się wejść do polskich magazynów firmy Raben. Firma od 10 lat współpracuje z Rabenem na Węgrzech.

Panattoni wchodzi na rynek węgierski


07-05-2021

Panattoni wchodzi na nowy rynek. Deweloper poinformował o stworzeniu biura na Węgrzech. Na jego czele stanie László Kemenes. W przygotowaniu są już dwa projekty.