Pierwszy inwestor w podstrefie Krakowskiego Parku Technologicznego

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał zezwolenie dla firmy InduComp Industrial Components. To pierwszy inwestor, który zainwestuje w podstrefie Krakowskiego Parku Technologicznego w Zakliczynie.


Firma InduComp Industrial Components, zamierza wybudować w Zakliczynie zakład produkcyjny i wyposażyć go w niezbędny sprzęt do produkcji materiałów przemysłowych. Wartość inwestycji oszacowano na 7 mln zł.

– Decyzja przedsiębiorcy o ulokowaniu inwestycji na terenie gminy Zakliczyn potwierdza sens tworzenia w gminach oddalonych od stolicy regionu małych stref aktywności gospodarczej objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej – komentują władze Krakowskiego Parku Technologicznego.

W tym roku KPT wydał już 18 zezwoleń na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Firmy zainwestują w Małopolsce ponad 560 mln złotych.


Mateusz Iłowiecki

Zobacz więcej

7R zaczyna budowę w Łodzi


21-03-2019

Ruszyła budowa 7R City Flex Łódź I. Przy ul. Rokicińskiej w Łodzi powstanie obiekt typu Small Business Unit, wchodzący w skład sieci 7R City Flex Last Mile Logistics.

Japończycy zainwestują w Skarbimierzu


21-03-2019

Japoński inwestor fima Mitsui High-tec (MHT) zbuduje w Polsce swoją pierwszą europejską fabrykę rdzeni e-silników do aut hybrydowych i elektrycznych. Japońska spółka zainwestuje ponad 160 mln zł.

Duży magazyn powstanie w Tomaszowie Mazowieckim


21-03-2019

Spółka Chipita Poland przygotowała realizację magazynu w Tomaszowie Mazowieckim. Informuje o tym propertynews.pl.

Kolejne zezwolenia w W-MSSE


20-03-2019

Warmińsko Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała kolejne decyzje o wsparciu inwestycji dla dwóch przedsiębiorstw.