Pierwsze półrocze pod znakiem budowy

Panattoni podsumowuje swoje działania. Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych, podsumował pierwsze półrocze 2010 roku. W I i II kwartale podpisały się nowe umowy na wynajem 145 000 m² powierzchni magazynowej.


Liczby mówią same za siebie…

145 000 m² – tyle wynosi wynajęta powierzchnia nowych kontraktów, podpisanych przez Panattoni Europe w ciagu pierwszych 6 miesięcy 2010 roku. Deweloper może pochwalić się wzrostem wynajmowanej powierzchni względem roku 2009, w którym Panattoni osiągnął wynik 107 000 m². Wśród podpisanych kontraktów w I półroczu 2010 roku znalazła się największa umowa najmu w Polsce, 57 tys. m² - inwestycja build-to-suit (BTS) dla Tesco w Gliwicach.

I półrocze 2010 dla Panattoni Europe to również ponad 200 000 m² powierzchni w budowie, z czego 137 000 m² to powierzchnie „szyte na miarę” między innymi dla firmy Neuca w Panattoni Park Ożarów (20 100 m²), Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (CPP), firmy należącej do Nestlé w Panattoni Park Toruń (ponad 30 000 m²), ekomagazyn dla H&M w Panattoni Park Poznań I (30 000 m²) oraz oddanie 5 400 m² magazynu BTS dla firmy Farmacol. Dodatkowo, Panattoni Europe ukończył budowę trzeciej, z pięciu planowanych, hali w Panattoni Park Łódź East.

Mapa powierzchni w budowie http://panattoni.pl/aktualne-realizacje/ 

Nie tylko Polska…

Trzeba podkreślić, że Panattoni Europe wzmocnił swoje działania również na terenie Republiki Czeskiej. I półrocze 2010 przyniosło pełne wynajęcie istniejącej powierzchni w dwóch parkach, które posiada deweloper – Panattoni D5 Logistic Park oraz Panattoni Park Prague-Airport. Jednocześnie Panattoni nawiązał na terenie Czech współpracę z Airport Logistic Park, stając się zarządcą ponad 56 000 m² powierzchni oraz zostając odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu i zarządzanie aktywami centrum logistycznego. Dodatkowo, deweloper rozpoczął budowę inwestycji BTS o powierzchni 5 300 m² dla czeskiego GM Electronic.

Coś dla komunikacji…

W I półroczu 2010 Panattoni Europe oddał do użytku polską stronę internetową www.panattoni.pl (http://panattoni.pl/). Zgodnie z założeniami stała się ona serwisem produktowym, rozbudowanym o wyszukiwarkę wolnych powierzchni, bazę parków wraz z ich szczegółami oraz funkcjonalnym i eksperckim poradnikiem zawierającym słownik pojęć charakterystycznych dla rynku deweloperskiego powierzchni przemysłowych.