PartnerTech w magazynie Panattoni Park Mysłowice na Górnym Śląsku

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni magazynowej w Polsce, podpisał umowę najmu na 12 tys. m2 w Panattoni Park Mysłowice. Nowy Klient, firma PartnerTech, otworzy na terenie śląskiego obiektu, zakład produkcyjny, specjalizujący się w obudowach i integracji systemów.


Magazyn w rejonie Śląska rozszerza działalność na Europę Wschodnią

Panattoni Park Mysłowice zdobył kolejnego prestiżowego Klienta. Najemcą hali magazynowej C została firma PartnerTech, która zakładem w Mysłowicach, realizuje kolejny krok w swojej strategii nakierowanej na rozwinięcie operacji w Europie Wschodniej oraz wzmocnienie konkurencyjności swoich jednostek. 

Inwestycja w rejonie Śląska wzmocni naszą strukturę produkcyjną, łańcuch logistyczny oraz doświadczenia i moce produkcyjne - mówi Rune Glavare, prezes i CEO Partner Tech - Dzięki temu będziemy w stanie zaoferować klientom bardziej efektywną, atrakcyjniejszą cenowo i elastyczną produkcję oraz doskonałą lokalizację do składania gotowych zestawów i szybką dystrybucję w Europie.
Nowy magazyn będzie jednostką produkcyjną dla Grupy oraz obsłuży pozostałe jednostki PartnerTech w zakresie elementów metalowych i integracji systemów. Według planów, inwestycja będzie gotowa w drugim kwartale 2010 r.

Partner Tech adaptuje budynek magazynowy na potrzeby produkcyjne

Podczas transakcji Partner Tech był reprezentowany przez agencję Jones Lang LaSalle, która również występuje w roli Projekt Managera inwestycji magazynowej. Beata Hryniewska, Head of Industrial & Logistics Agency w Jones Lang LaSalle komentuje - Adaptacja budynku magazynowego na potrzeby produkcyjne jest strategiczna mając na uwadze plany połączenia przez PartnerTech zaawansowanej technologii procesu produkcyjnego z nowoczesnym obiektem przemysłowym. Wierzę, że decyzja podjęta przez PartnerTech o współpracy z Panattoni została oparta na szerokim doświadczeniu dewelopera w pracy z firmami produkcyjnymi oraz bardzo dobrej lokalizacji, jaką oferuje park magazynowy w Mysłowicach. 

Powierzchnia magazynowa w Mysłowicach (Górny Śląsk) z ofertą 190, 5 tys. m2

Panattoni Park Mysłowice jest największą inwestycją w portfolio Panattoni Europe. Po zakończeniu rozbudowy będzie jednym z największych parków w Polsce, z całkowitą powierzchnią 190,5 tys. m2. 

Oprócz inwestycji magazynowej, deweloper Panattoni w Mysłowicach rozbudował układu komunikacyjny, w tym węzeł drogowy na drodze ekspresowej S1, za ok. 30 mln zł. Inwestycja oddana do użytku w listopadzie 2009 r. pozwoliła skomunikować obiekt, jak również całą miejscowość Mysłowice, z trasą S1. 
Wśród Klientów magazynu Panattoni Park Mysłowice znalazły się m.in. firmy: DPD, CAT Group, Coca-Cola, Inter Cars, Intermarché, ND Logistics, Magneti Mirelli, Manuli Hydraulics oraz Rohlig.

Magazyn Panattoni Park Mysłowice laureatem prestiżowych nagród

Magazyn w regionie Górnego Śląska, doceniany jest nie tylko przez Klientów, ale również profesjonalistów branży nieruchomości. Podczas ubiegłorocznej edycji CIJ Awards Polska otrzymał nagrodę w kategorii Best Warehouse/Logistics Industrial & Logistics Development of the Year 2009. Panattoni Park Mysłowice został również wybrany jako Industrial & Logistics Development of the Year 2009 w regionie Europy Środkowo - Wschodniej przez jury prestiżowego konkursu CEE Quality Awards 2010.