Park w Białymstoku pierwszym magazynem klasy A w północno-wschodniej Polsce

Panattoni Europe ukończył realizację nowoczesnego parku magazynowego klasy A – Panattoni Park Białystok, o powierzchni ponad 41 tys. m kw.


Po Rzeszowie i Lublinie do magazynowej mapy kraju dołączył Białystok - największe i najszybciej rozwijające się miasto Podlasia, o charakterze ponadregionalnego ośrodka akademickiego i naukowego. To tu powstał pierwszy w regionie nowoczesny kompleks logistyczno-przemysłowy klasy A – Panattoni Park Białystok o powierzchni ponad 41 tys. m kw.

Park przeznaczony jest dla wielu najemców (multi-tenant) reprezentujących różne branże – od logistycznej po produkcyjną. Dzięki tej elastyczności, inwestycja została wynajęta już w 60 proc. Na symboliczne otwarcie kompleksu przedsiębiorców z regionu zaprosił jeden z najemców – Rohlig Suus Logistics, który jako pierwszy kompleksowy operator logistyczny wprowadził na Podlasiu usługi z zakresu logistyki kontraktowej.

Operator logistyczny Rohlig Suus Logistics to wieloletni klient Panattoni Europe, który realizuje strategię rozwoju logistyki kontraktowej w kluczowych lokalizacjach w Polsce. Dotychczas firma wynajęła łącznie 85 tys. m kw. w obiektach dewelopera, zaś w Panattoni Park Białystok blisko 3 tys. m kw. Rohlig Suus Logistics jest pierwszym kompleksowym operatorem logistycznym, który oferuje na Podlasiu usługi z zakresu logistyki kontraktowej, czyli operacji związanych z magazynowaniem i konfekcjonowaniem towarów.

Stabilny rozwój regionu

- Przez ostatnie 10 lat naszej działalności na Podlasiu, obserwujemy stabilny rozwój regionu i rosnący udział tej części kraju w zapotrzebowaniu na profesjonalne usługi logistyczne. Decyzja o wprowadzeniu w Białymstoku usług z zakresu logistyki kontraktowej jest istotnym elementem strategii rozwoju - wyjaśnia Adam Galek, Członek Zarządu Rohlig Suus Logistics. - Stąd decyzja o przeniesieniu dotychczasowego oddziału do większego, nowoczesnego obiektu wysokiego składu klasy A.

- Jesteśmy gotowi na zwiększenie operacji powiązanych z rosnącą wymianą handlową z Chinami na trasie Nowego Szlaku Jedwabnego - dodaje Grzegorz Pawnuk, dyrektor białostockiego oddziału firmy. - Już wkrótce planujemy również uruchomienie agencji celnej.

Panattoni Europe jako pierwszy deweloper zdecydował się na tworzenie rynków poza głównymi ośrodkami logistycznymi. Panattoni Park Białystok składa się z trzech obiektów o powierzchni kolejno: ok. 3530 m kw. ok. 22 320 m kw. i ok. 14 480 m kw.


Tomasz Mika