Park P3 w Poznaniu będzie większy

P3 rozpoczął rozbudowę Parku Logistycznego P3 Poznań. Powstanie 30 tys. m kw. Prawie połowa tej powierzchni powstaje jako BTS dla firm logistycznych FM Logistic i Geis.


FM Logistic zajmie 7,2 tys. m kw., a Geis ponad 5,6 tys. m kw. – Powierzchnie, które budujemy dla FM Logistics i Geis zostały zaprojektowane tak, aby spełniać ich indywidualne oczekiwania – mówi Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 w Polsce.

Magazyn FM Logistic będzie miał 12 m wysokości, o 2 m więcej niż standardowy obiekt, będzie także wyposażony w większą ilość doków. Z kolei dopasowując się do wymagań najemcy Geis P3 zaprojektowało dla firmy aż 30 bram kurierskich i 29 doków. Budynki będą gotowe do użytku w pierwszym kwartale 2017 roku.

Reszta powstanie spekulacyjnie. Jest to trzecia budowa rozpoczęta przez P3 w Polsce w tym roku, włączając w to nowy budynek w parku P3 Piotrków, którego budowa ruszyła wiosną i nowy budynek w parku P3 Błonie koło Warszawy, którego budowa rozpoczęła się w zeszłym tygodniu.


Konrad Lewiński

See also

Panattoni buduje kolejne 53 000 m kw. w Lublinie


13-11-2019

Panattoni kontynuuje inwestycje w Lublinie. Planowany Panattoni Park Lublin III to cztery hale magazynowe klasy A o łącznej powierzchni 53 110 m kw. Ich budowa rozpoczęła się już w październiku br., a wśród pierwszych najemców są znani operatorzy logistyczni. Wynajęli oni łącznie 12 000 m kw.

Nowy najemca w łódzkim parku Segro


08-11-2019

Deles Polska, firma dostarczająca rozwiązania w zakresie opakowań i optymalizacji łańcucha dostaw, podpisała umowę najmu na ponad 3,5 tys. m kw. powierzchni produkcyjnej i magazynowej w Segro Business Park Łódź.

P3 i InPost po raz kolejny łączą siły


07-11-2019

P3 podpisał z firmą InPost umowę najmu na ponad 6150 m kw. powierzchni magazynowo - biurowej w parku P3 Piotrków. Magazyn będzie przeznaczony do prowadzenia nowej usługi logistycznej w ofercie operatora skierowanej do klientów z branży e-commerce - InPost Fulfillment.

Dwa BTS-y w Prologis Park Wrocław V


07-11-2019

16,5 tys. m kw – o tyle rozbudowany zostanie budynek 2 na terenie Prologis Park Wrocław V. Nowa inwestycja została uszyta na miarę dwóch firm o odmiennym charakterze, ale o wspólnym celu jakim jest efektywne magazynowanie i dystrybucja zarówno na lokalny rynek aglomeracji dolnośląskiej, jak i całej Polski.