Panattoni zbuduje magazyn „na miarę” koło Torunia

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni magazynowej w Polsce, poinformował o sfinalizowaniu umowy na obiekt build-to-suit (BTS) w okolicach Torunia z firmą Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (CPP), producentem płatków śniadaniowych, należącym do Nestlé.


Panattoni Europe podpisał kolejną umowę na realizację dużej inwestycji magazynowej „szytej na miarę”. Zleceniodawcą jest firma Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, producent i dystrybutor płatków śniadaniowych i produktów zbożowych.

30 000 mkw. powierzchni magazynowej w Grębocinie (k. Torunia)

Magazyn Panattoni Park Toruń o powierzchni ok. 30 000 mkw., powstanie w miejscowości Grębocin, koło Torunia, gdzie zlokalizowana jest jedna z fabryk płatków śniadaniowych i zbożowych batoników. Hala, którą w całości zajmie CPP, będzie się składać z 29 410 mkw. magazynu i ok. 900 mkw. biur.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Goldbeck.

Nowy magazyn w Grębocinie, przygotowany według specyfikacji i na potrzeby CPP, z pewnością ułatwi i usprawni proces obsługi naszych kontrahentów krajowych i eksportowych – mówi Jarosław Szczepanowski, PR Manager CPP.

Z fabryk CPP, zlokalizowanych w Toruniu i Lubiczu, płatki śniadaniowe dostarczane są do wielu krajów na świecie, m.in. do Rumunii, Czech, Węgier i Słowacji i krajów nadbałtyckich. CPP eksportuje swoje produkty również do Rosji, Turcji, Grecji, Bułgarii oraz do krajów Zatoki Perskiej – dodaje Jarosław Szczepanowski.

Magazyn z możliwością wysokiego składowania towarów w rejonie Torunia

Magazyn w regionie Torunia, zostanie oddany do użytku pod koniec bieżącego roku. Będzie to obiekt wysokiego składowania, wyposażony w zautomatyzowane systemy dystrybucji.

Cereal Partners długoletnim użytkownikiem powierzchni magazynowej Panattoni

Podpisana z firmą Cereal Partners Poland Toruń-Pacific umowa najmu w Panattoni Park Toruń została zawarta na 10 lat z możliwością jej przedłużenia.


DP Portfolio - Toruń

Toruń, Kujawy
 • Kujawy

  Szukasz magazynu w Toruniu lub Bydgoszczy?

  Powierzchnia dostępna: 23500 m2
  Liczba ofert: 0
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Kujawy
Paulina Dziubińska