Panattoni wybuduje obiekt BTS dla GME

Panattoni Europe, jeden z największych deweloperów powierzchni magazynowej w Europie, poinformował o podpisaniu umowy najmu na obiekt build-to-suit na terenie Panattoni Park Prague-Airport.


Panattoni Europe z dumą informuje o dalszej ekspansji swojej flagowej inwestycji, Panattoni Park Prague Airport w Czechach. Nowy klient, firma GME, zajmie powierzchnię w budynku nr 8, którego budowa zacznie się w czerwcu 2010 r. Obiekt będzie służył jako centrum dystrybucyjne firmy na Czechy. Umowa obejmuje transakcję BTS wraz ze sprzedażą gruntu klientowi. Obecnie Panattoni Park Prague-Airport składa się z 3 budynków o łącznej powierzchni 50.000 m² powierzchni magazynowej. W wyniku rozbudowy park docelowo rozrośnie się do 8 budynków o łącznej powierzchni 160.000 m².

Nowe rondo w Dobrovíz

Oprócz transakcji BTS, firma Panattoni poinformowała o budowie nowego ronda w pobliżu parku.

Zbyněk Laube, szef działu rozwoju Panattoni Europe, komentuje: „Pod koniec 2009 r. uzyskaliśmy oficjalną zgodę na budowę ronda, które będzie głównym punktem dostępu do parku." Nowa infrastruktura znacząco usprawni dojazd do parku z autostrady R6 a wraz z istniejącą już drogą utworzy obwodnicę miejscowości Dobrovíz. Nowa inwestycja infrastrukturalna stanie się ważnym elementem regionalnej sieci drogowej Środkowych Czech i jest finansowana w całości przez Panattoni. Według planów budowa ma zakończyć się do końca czerwca 2010 r.

Panattoni Park Prague-Airport

Teren o obszarze 40 ha mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego, Prague Ruzyne, niedaleko zjazdu z autostrady R6 (Praga – Karlowe Wary), połączonej z międzynarodową trasą E48 w Niemczech. Jedynie 20 km dzieli park od centrum Pragi, do którego z łatwością można dotrzeć komunikacją publiczną. Głównymi najemcami parku są: gigant usług logistycznych - Ceva Logistics, czeski operator logistyczny - Čechofracht, Domo Service, Time Out oraz Stokvis Tapes. Panattoni Park Prague-Airport jest wynajęty w 95%.

Więcej info na http://panattoni.pl/