Panattoni wybuduje 57 000 m2 powierzchni magazynowej dla Tesco w Gliwicach

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości magazynowych, poinformował o podpisaniu największej w Polsce umowy najmu. Nowym Klientem Panattoni została sieć sklepów Tesco, dla której deweloper zbuduje 57 000 m² powierzchni magazynowej przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4 w Gliwicach.


Rekordowa transakcja magazynowa w Gliwicach

Panattoni pobił kolejny rekord na rynku nieruchomości magazynowych. Po umowach z H&M i Leroy Merlin, Panattoni zdobywa kolejny gigantyczny kontrakt BTS, realizowany dla branżowego lidera. Dla sieci sklepów Tesco, deweloper zbuduje największy w Polsce magazyn o powierzchni 57 000 m2.

Obiekt BTS dla Tesco to największa umowa na rynku nieruchomości w Polsce i kolejny dowód na profesjonalizm i dynamizm działu projektów szytych na miarę w Panattoni – mówi Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający na Europę Środkowo - Wschodnią.

Wybór dewelopera był uzależniony od możliwości spełnienia kliku kluczowych warunków: strategicznej lokalizacji w rejonie Gliwic, dopasowania projektu magazynu do naszych oczekiwań oraz krótkiego terminu oddania inwestycji. Panattoni zagwarantował nam wszystkie trzy elementy, wykazując się profesjonalizmem i elastycznością oraz będąc specjalistą w swojej dziedzinie – mówi Wojciech Zabiłowicz, Dyrektor Dystrybucji Tesco Polska

Magazyn Tesco w Gliwicach przyjazny dla środowiska

Magazyn w Gliwicach posłuży sieci sklepów jako centrum dystrybucyjne, zaopatrujące sklepy Tesco na południu kraju. Obiekt o wymiarach 400x127 m, będzie zawierał m.in. chłodnię o powierzchni 13 800 m². Do dyspozycji najemcy zaplanowano również trzy biura wystające poza obręb budynku. - W projekcie w Gliwicach zaplanowaliśmy wiele rozwiązań energooszczędnych, przyjaznych środowisku. Mniejsze zużycie energii to mniejsza emisja CO2, co jest priorytetem i dla nas, i dla Tesco – komentuje Bartłomiej Krawiecki, Partner w Panattoni Europe. Więcej światła słonecznego zapewni przeszklony w 15 % dach. Inne niż w standardzie autodoki, z dużym zadaszeniem, zapewnią komfort załadunków oraz bezpieczeństwo produktów.

W magazynie docelowo będzie zatrudnionych ponad 1000 pracowników. Na jednej zmianie równocześnie będzie pracowało aż 300 osób! Centrum będzie działało non stop, trzy zmiany na dobę. Deweloper zapewni również wysoki standard infrastruktury drogowej wokół obiektu, magazyn będzie otaczała betonowa płyta, taka jak na lotniskach. Pojemny parking pomieści równocześnie 440 samochodów osobowych, 80 naczep oraz 36 TIR-ów. Na terenie obiektu znajdzie się również własna stacja paliw oraz warsztat i myjnia dla naczep. Inwestycja zostanie oddana do użytku jeszcze w 2010 roku.

Powierzchnia magazynowa w centrum aglomeracji Śląskiej

Magazyn Tesco stanie nie tylko w centrum aglomeracji Górnego Śląska, ale również w logistycznym sercu Europy. Obiekt zostanie zlokalizowany w sąsiedztwie węzła Gliwice-Sośnica, który łączy dwa korytarze transeuropejskie, biegnące przez Europę. Przez węzeł odbywać się będzie ruch międzynarodowy w czterech kierunkach (północ, południe, wschód, zachód) oraz krajowy w sześciu (dodatkowo północny zachód i południowy wschód). W tej chwili węzeł umożliwia dojazd do Berlina, Drezna, Lwowa, Ostrawy, Pragi i Wiednia. W przyszłości będzie można z niego dojechać m.in. do Helsinek i Sztokholmu.


Prologis BTS Gliwice Tesco

Katowice Zachód, Górny Śląsk