:

Panattoni tworzy projekt logistyczny w Rzeszowie

W pobliżu Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz tzw. Doliny Lotniczej powstaje kolejne centrum dystrybucyjne Panattoni. Będzie to jedyna lokalizacja z powierzchnią magazynową klasy A w rejonie.


Panattoni Park Rzeszów to projekt 2 hal magazynowych klasy A liczących łącznie ok. 39 000 mkw. powierzchni. Park powstanie między węzłami autostrady A4 łączącej Zachodnią i Wschodnią Europę oraz bezpośrednio w pobliżu drogi ekspresowej S19.

- Lokalizacja parku w pobliżu autostrady A4 i drogi S19 oraz bezpośrednie sąsiedztwo międzynarodowego portu lotniczego i terminala kolejowego z pewnością stworzy optymalne warunki dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej - pisze Panattoni w swoim komunikacie.  

Rzeszów będzie się rozwijał

- Warto zauważyć, że coraz mocniej zaczynają się rozwijać lokalizacje do tej pory uznawane jedynie za pomocnicze o znaczeniu lokalnym - mówi Tomasz Olszewski, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo - Przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL.

Według Olszewskiego tak będzie nadal. - Szczególnie, że jak wynika z raportu JLL małe lub wschodzące rynki takie jak Kraków, Szczecin czy właśnie Rzeszów nie dysponują na razie żadną wolną powierzchnią - dodaje dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo - Przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL.


Tomasz Mika

Zobacz więcej

Hillwood zakończył inwestycję w Oleśnicy


30-10-2020

Park logistyczny Hillwood Oleśnica ma już pozwolenie na użytkowanie. Budynek oferuje najemcom w sumie 53 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i w większości jest już wynajęty.

III kwartał Panattoni pod znakiem budowy. 1,5 mln m kw. w Europie


28-10-2020

Panattoni kończy III kwartał 2020 r. pod znakiem budowy na potrzeby e-commerce i produkcji. W Polsce deweloper wystartował m.in. z realizacją obiektu produkcyjnego dla Danfoss Poland, a także kontynuował budowę fabryki grilli dla Weber czy powierzchnie dedykowane sprzedaży w internecie, zarówno w ramach własnych parków, jak i BTS’ów.

Colquimica Adhesives przedłuża umowę z SEGRO


26-10-2020

Colquimica Adhesives przedłużyła umowę najmu powierzchni magazynowej liczącej 7,3 tys. mkw. zlokalizowanej na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Przedsiębiorstwo zdecydowało się również na wynajem dodatkowej powierzchni w nowo powstałym obiekcie magazynowym, tym samym zwiększając swoją działalność w parku do ponad 11 tys. mkw.

TDJ Equity i 7R łączą siły. Powstanie 7R Projekt


26-10-2020

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafił wniosek o zgodę na utworzenie przez TDJ Equity i spółkę 7R spółki zajmującej się wynajmem powierzchni przemysłowych.