Panattoni Europe zostaje zarządcą ALP

Panattoni Europe, wiodący deweloper powierzchni przemysłowych w Europie, poinformował o podpisaniu umowy z firmą Pramerica Real Estate Investors („Pramerica”). Dotyczy ona zarządzania nieruchomością Airport Logistic Park w Pradze.


Panattoni Europe stał się zarządcą ponad 56 000 m² na terenie kompleksu Airport Logistic Park, sąsiadującego z praskim lotniskiem międzynarodowym. We współpracy z Pramerica Real Estate Investors („Pramerica"), spółką zarządzającą inwestycjami w nieruchomości, w ramach amerykańskiego koncernu Prudential Financial, Inc. Panattoni będzie również odpowiadać za komercjalizację obiektu i zarządzanie aktywami centrum logistycznego. Obecnie, Airport Logistic Park obejmuje trzy budynki magazynowe, które są wynajęte w 70%.

Panattoni może już pochwalić się pierwszym sukcesem w nowej roli, tj. podpisaniem w imieniu Pramerica umowy z firmą logistyczną VAMAR INTERNATIONAL, która wynajęła ponad 8 500 m² powierzchni biurowo-magazynowej. W transakcji pośredniczyła firma DTZ. Martin Šumera, starszy agent DTZ ds. nieruchomości przemysłowych, powiedział: „Cenimy proaktywne i profesjonalne podejście Panattoni do realizacji oczekiwań Vamar International w sprawach technicznych i handlowych.”

Lucie Denisová, dyrektor wykonawczy VAMAR INTERNATIONAL, powiedziała: ”Po kilku latach rozważania, czy opuścić starą, niewygodną lokalizację i znaleźć nową, bardziej nowoczesną, zdecydowaliśmy się na ALP, bo ta inwestycja oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny. Jesteśmy przekonani, że ta decyzja znacząco wpłynie na poziom usług świadczonych naszym klientom.”

Pavel Sovička, dyrektor zarządzający Panattoni Europe skomentował: „Jako właściciel i deweloper sąsiedniej inwestycji Panattoni Park Prague-Airport będziemy zarządzać aktywami sięgającymi ponad 100 000 m² powierzchni przemysłowej na największym rynku magazynowym w Czechach. Airport Logistic Park, dzięki swoim wysokim parametrom, bliskości międzynarodowego lotniska w Pradze i dogodnym połączeniom ze wszystkimi głównymi drogami wokół miasta, stanowi optymalne rozwiązanie dla różnego rodzaju firm, m.in. operatorów logistycznych, firm transportowych, dystrybutorów, handlowców i producentów.”

Airport Logistic Park jest położony na zachód od centrum Pragi i skomunikowany z autostradą D7, z węzłem niedaleko miejscowości Kněževes. Obwodnica Pragi zapewnia szybkie połączenie autostradą między terenami lotniska a trasami logistycznymi obsługującymi Czechy i Europę Środkową.

Kompleks obejmuje 3 obiekty magazynowe otoczone drogą wewnętrzną i główny budynek administracyjny. Każdy z budynków oferuje 18 000 m² powierzchni przemysłowej, która można podzielić ścianami przeciwpożarowymi na 4 osobne magazyny o powierzchni 4 500 m². Każdy dział magazynowy posiada dwa wbudowane piętrowe moduły administracyjne obejmujące przestrzeń biurową, toalety, szatnie z szafkami oraz urządzenia do ładowania baterii i usuwania odpadów. Centrum dystrybucyjne posiada rampy przeładunkowe z bramami i zapewnia wysoki standard dostępu światła dziennego i ogrzewania.

Portfolio Panattoni Europe w Czechach obejmuje dwie inwestycje, Panattoni D5 Logistics Park (60 000 m²) niedaleko miejscowości Stříbro oraz Panattoni Park Prague-Airport, o łącznej powierzchni ponad 110 000 m² istniejącej powierzchni przemysłowej. O ile projekt D5 jest wynajęty w całości, Panattoni Park Prague Airport posiada ponad 100 000 m² do potencjalnej rozbudowy.

Więcej info na http://panattoni.pl/