Panattoni Europe buduje drugi magazyn typu BTS w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Panattoni Europe wybuduje kolejny magazyn BTS. Obiekt built-to-suit będzie halą produkcyjną dla międzynarodowej firmy – lidera swojej branży, o łącznej powierzchni ok. 32 000 metrów kwadratowych. Głównym wykonawcą obiektu jest polski oddział japońskiego koncernu Kajima. Inwestycja magazynowa realizowana będzie w Radomsku na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.


Blisko 32 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w rejonie Łodzi

Inwestycja Panattoni Europe zajmie 32 000 metrów kwadratowych, w skład wejdzie: hala produkcyjna, która obejmie powierzchnię 28 670 metrów kwadratowych magazynu, biuro o powierzchni 2 270 metrów kwadratowych oraz  budynek techniczny o powierzchni 1000 metrów kwadratowych. W wybudowanym obiekcie będzie pracować 400 pracowników w trójzmianowym systemie pracy. Generalnym wykonawcą magazynu będzie firma Kajima Poland, której bogate doświadczenie w projektowaniu i budowaniu obiektów zaawansowanych technicznie w połączeniu z innowacyjnymi technologiami budowania, znane jest na całym świecie. Prace budowlane rozpoczęły się już w kwietniu a oddanie inwestycji planowane jest na jesień 2011 roku.

Nowoczesny obiekt magazynowynowy, zlokalizowany na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, posiada ekologiczne rozwiązania dla procesu produkcyjnego, gdzie wytworzona para wykorzystana będzie do celów grzewczych. Dodatkowo do procesu technologicznego używana będzie znaczna ilość wody, oczyszczona przy pomocy zainstalowanego urządzenia.

„Magazyn BTS w rejonie Łodzi  to już drugi obiekt produkcyjny realizowany przez Panattoni Europe w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Pierwszym jest fabryka dla firmy Zelmer S.A.”, powiedział Marek Foryński, Panattoni Europe, dodając „cieszę się, że Panattoni Europe stale podnosi swoje kompetencje na rynku BTS, realizując różnorodne Inwestycje szyte na miarę. To świadczy o wysokim profesjonalizmie całego zespołu.”

Trasa Europejska E75 sąsiedztwem łódzkich magazynów

Park Panattoni położony jest bezpośrednio przy trasie E75, łączącej Warszawę ze Śląskiem, która już niedługo będzie częścią autostrady A1. Doskonałość lokalizacji powierzchni magazynowej, doceniły takie firmy jak Jysk, czy Indesit. W przyszłości zjazd z trasy A1 w Radomsku, będzie usytuowany naprzeciwko obiektu, co uczyni go atrakcyjnym i strategicznym miejscem.


 • Lodz

  Szukasz magazynu w Łodzi?

  Powierzchnia dostępna: 241000 m2
  Liczba ofert: 48
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Łódź
Paulina Dziubińska