Panattoni ceni Bydgoszcz. Deweloper dostarczył tu ponad 200 000 m kw.

Panattoni w ciągu ostatnich 5 lat dostarczył w Bydgoszczy ponad 200 000 m kw., zarówno w ramach własnych parków, jak i inwestycji BTS – m.in. dla gigantów handlu detalicznego – firm Carrefour i Kaufland. Na bydgoskie obiekty Panattoni stawiają m.in. liderzy z sektora logistyki, czy e-commerce. Dlatego już teraz deweloper zapowiada rozbudowę swojego portfolio korzystając z doskonałego położenia Bydgoszczy w centrum pomiędzy Warszawą, Poznaniem i Trójmiastem, a także nieustannego wsparcia Miasta Bydgoszcz i Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.


mat. pras.
Bydgoszcz to najważniejszy ośrodek magazynowy na Kujawach – w regionie, który pod względem popytu na nowoczesną powierzchnię magazynową dogania tzw. Wielką Piątkę – rynek poznański, warszawski z okolicami stolicy, górnośląski, wrocławski oraz Polskę Centralną. Podaż w regionie przekroczyła 400 000 m kw., z czego ponad 70 proc. przypada w udziale Panattoni, zaś w samej Bydgoszczy firma dostarczyła już ponad 220 000 m kw. Deweloper nie tylko jako jeden z pierwszych dostrzegł potencjał regionu, ale i od lat napędza jego rozwój planując kolejne inwestycje.

– W naszych realizacjach swoje miejsce znalazły liczne firmy logistyczne – m.in. Nissin Logistics, czy DB Schenker a lokalizację docenił także e-commerce. W Panattoni Park Bydgoszcz powierzchnię wynajął lider w sprzedaży internetowej opon na polskim rynku – Oponeo.pl, a na Panattoni Park Bydgoszcz II postawił Inpost - kolejny gigant swojej branży. Zrealizowaliśmy także dwie bardzo duże inwestycje w formule BTS dla liderów branży handlowej – firm Carrefour i Kaufland– dostarczając kolejno 38 184 m kw. i 45 000 m kw. – komentuje Andrzej Spiesz, Development Director, Panattoni. Jak dodaje, teraz deweloper planuje realizację kolejnej fazy centrum dystrybucyjnego przy ulicy Mokrej. Budynek powstanie w pierwszym kwartale 2022 i poszerzy portfolio Panattoni na Kujawach o ponad 30 000 m kw.

Rosnący rynek nieruchomości przemysłowych w Bydgoszczy i okolicach to skutek konsekwentnie realizowanej polityki wsparcia inwestycji i przedsiębiorców przez Miasto Bydgoszcz i Bydgoską Agencję Rozwoju. – Probiznesowa postawa lokalnych organizacji i władz pozwoliła wielu inwestorom odkryć ogromny potencjał tej lokalizacji, zarówno dla działalności krajowej, jak i międzynarodowej. Stolica województwa Kujawsko-Pomorskiego to nie tylko doskonałe połączenia drogowe z ośrodkami w kraju i Europie, ale także strategiczne szlaki kolejowe i międzynarodowe połączenia lotnicze – dodaje Andrzej Spiesz z Panattoni.

Doskonała lokalizacja Bydgoszczy

Realizowana droga ekspresowa S5, połączy miasto z Poznaniem i Gdańskiem, a budowana „S-dziesiątka” oprócz Kujaw, przetnie m.in. okolice portu Szczecin-Świnoujście i północne Niemcy, a z drugiej strony dotrze niemal do samej Warszawy. Ponadto przez jedną ze stolic województwa przebiegają trzy główne połączenia kolejowe (Śląsk-Gdańsk, Warszawa-Szczecin, Wrocław-Gdynia), a w regionie powstaje również Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo, który będzie logistycznym zapleczem dla trójmiejskich portów morskich. Globalnego charakteru Kujawom dodaje także obecność Międzynarodowego Portu Lotniczego, położonego ok. 8 km od obiektów Panattoni.

Bydgoskie obiekty Panattoni zyskują dzięki powierzchni, którą deweloper może dostosować zarówno do procesów magazynowania jak i lekkiej produkcji. Jest to szczególnie istotne w kontekście danych mówiących, że sektor produkcyjny odpowiada za ponad 50 proc. zatrudnienia w stolicy regionu. Ponadto kujawskie inwestycje realizowane są w zrównoważony sposób, a ostatnia z nich – Panattoni Park Bydgoszcz III – przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Very Good. Jest to również jeden z pierwszych projektów dewelopera wyposażony w instalację fotowoltaiczną na specjalne życzenie klienta – firmy Reconext, wiodącego dostawcy usług posprzedażowych w zakresie serwisu urządzeń elektronicznych.