Panattoni buduje magazyn BTS dla Faurecii w Gorzowie Wlkp. k. Poznania

Panattoni Europe wybuduje dedykowany magazyn BTS o charakterze produkcyjnym dla jednego z największych graczy przemysłu motoryzacyjnego - Faurecia. Obiekt liczący 17 600 m2 powstanie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w rejonie Poznania.


W hali produkcyjnej Faurecii, będą wytwarzane kokpity wraz z innymi częściami samochodowymi, które zajmą 14 500 metrów kwadratowych powierzchni. Dodatkowe 1 600 metrów kwadratowych przestrzeni będzie poświęcone na biura oraz 1 500 metrów kwadratowych na pomieszczenia techniczne.

Dwie powierzchnie magazynowe Faurecii w rejonie Poznania

Rozpoczęcie budowy nowego obiektu, planowane jest pod koniec czerwca, zaś zakończenie przewiduje się na grudzień 2011 r. W związku z nową inwestycją, firma Faurecia dysponować będzie dwoma magazynami w regionie Poznania.

Magazyn na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Magazyn BTS zlokalizowany będzie na terenie Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, niedaleko granicy z Niemcami, przy drodze ekspresowej S3 (E65), europejskiej trasy biegnącej z północy na południe Europy. W Polsce trasa S3 docelowo będzie miała 500 km długości i połączy miasta m.in. Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Legnica. Jest to doskonałe miejsce na mapie potencjalnych inwestycji przemysłowych biorąc pod uwagę wiele już zrealizowanych powierzchni magazynowych jak i miejsc, które zostały objęte statusem specjalnej strefy ekonomicznej.

 

Silna dynamika rozwoju Faurecii oraz stale przybywających klientów postawiło nas przed koniecznością budowy nowego zakładu produkcyjnego. Chcieliśmy, aby kolejny obiekt znalazł się w pobliżu obecnego, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - powiedział Zieleń Artur, Dyrektor Operacyjny na Środkową i Wschodnią Europę, Faurecia, dodając - Kryteria wyboru dewelopera podyktowane były doświadczeniem, popartym zrealizowanymi projektami, zrozumieniem procesu inwestycji wraz z produkcją i oczywiście wiarygodnością potencjalnego partnera. Te wszystkie kryteria spełnia Panattoni Europe i to właśnie temu deweloperowi powierzyliśmy naszą inwestycję. Jest to pierwszy etap inwestycji, mamy nadzieję, że kolejny będziemy mogli rozpocząć już w przyszłym roku.

 

Zainteresowanie budową obiektów produkcyjnych na terenie specjalnych stref ekonomicznych m.in. ze względu na wymierne korzyści, które otrzymuje najemca, odnajduje swoje potwierdzenie w naszych realizacjach. Powierzenie Panattoni Europe budowy fabryk przez firmę Faurecia jest już trzecim tego przykładem i to w tak niedługim czasie - powiedział Marek Foryński, Dyrektor Grupy BTS Panattoni Europe.

 


 • Poznan

  Szukasz magazynu w Poznaniu?

  Powierzchnia dostępna: 153000 m2
  Liczba ofert: 34
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Poznań
Paulina Dziubińska