Panattoni buduje drugi magazyn w Ożarowie k.Warszawy

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni magazynowych w Polsce, poinformował o rozpoczęciu budowy drugiego obiektu w Panattoni Park Ożarów. Klientami magazynu w miejscowości Ożarów pod Warszawą zostały Loxxess-Transteam.


Magazyn w Ożarowie (okolice Warszawy) z dwoma nowymi najemcami

Budowa drugiej fazy Panattoni Park Ożarów rozpoczęła się w połowie marca 2010 r., tym samym deweloper podpisał kolejne umowy najmu w regionie magazynowym Warszawy. Najemcami  Panattoni Park Ożarów zostały firma Loxxess-Transteam oraz podmiot z branży telekomunikacyjnej. Firma Loxxess-Transteam, operator logistyczny należący do niemieckiej grupy Loxxess AG, zajmie w Ożarowie 7270 m² magazynu oraz 380 m² biura.

- Zamiarem Loxxess-Transteam jest uruchomienie w nowej lokalizacji dwóch nowych projektów tj. Loxxess Pharma (skład konsygnacyjny) i Loxxess e-commerce. W tym celu część powierzchni magazynowej zostanie dostosowana do wymogów prowadzenia działalności dla branży farmaceutycznej, w której - poza najwyższymi standardami obsługi - muszą być spełnione warunki utrzymania temperatury w granicach +15 +25 st. C i wilgotność do 70%. Poza specjalistycznymi pomieszczeniami, Loxxess-Transteam prowadzić będzie usługę w zakresie standardowej obsługi towarów w magazynie wysokiego składowania oraz produktów drobnicowych – mówi Anna Dębska, General Manager Loxxess-Transteam.

Drugi klient w parku, reprezentujący branżę telekomunikacyjną, wynajął 9 210 m² powierzchni magazynowej oraz 700 m² na biura i pomieszczenia socjalne. Nowi najemcy wprowadzą się do magazynów i biur w trzecim kwartale tego roku.

Rozwój infrastruktury ogromną korzyścią dla magazynów w rejonie Warszawy

Magazyny Panattoni Park Ożarów zlokalizowane są w Ożarowie Mazowieckim, w odległości około 15 km od centrum Warszawy, niedaleko trasy E30 biegnącej z Warszawy do Poznania oraz w pobliżu planowanej autostrady A2 z Berlina do Moskwy. Obecnie park składa się z jednego budynku o powierzchni ok. 30 tys. m², którego najemcami są firmy ACP Pharma, Hand-Prod oraz Astellas Pharma i Mercator Papier. Docelowa powierzchnia centrum dystrybucyjnego to 65 tys. m² w ramach trzech hal magazynowych.


West Park Ożarów

Ożarów Mazowiecki, Warszawa
 • Warszawa

  Szukasz magazynu w Warszawie?

  Powierzchnia dostępna: 273000 m2
  Liczba ofert: 159
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Warszawa