Panattoni buduje drugą halę w Bydgoszczy

Panattoni zleciło budowę drugiej hali w ramach Panattoni Park Bydgoszcz. Mirbud ma ją wybudować do listopada. Wartość umowy wynosi prawie 800 tys. euro.


Panattoni Park Bydgoszcz to projekt trzech hal o powierzchni 48 tys. m kw., może być przeznaczone pod składowanie, dystrybucję czy lekką produkcję. Deweloper oferuje przy tym możliwość dostosowania magazynu do indywidualnych potrzeb przyszłego najemcy oraz wybudowanie drugiej hali magazynowej, uwzględniającej indywidualne preferencje wynajmującego.

Centrum logistyczne znajduje się w odległości 12 km od centrum miasta i posiada funkcjonujące bezpośrednie połączenie do samego centrum Bydgoszczy. W niedalekiej odległości od magazynu mieści się też droga ekspresowa S10 (obwodnica Bydgoszczy) oraz skrzyżowanie dróg krajowych nr 10 i 25.


Joanna Choromańska

Zobacz więcej

Dostawy w e-commerce. 36 proc. oczekuje dostawy następnego dnia


18-07-2018

Według raportu PwC „Polacy na zakupach – 5 filarów nowoczesnego handlu”, 36 proc. badanych oczekuje dostawy następnego dnia po złożeniu zamówienia, a dla 35 proc. akceptowany jest dwudniowy czas doręczenia. Tego samego dnia zakupy chciałoby otrzymać 11 proc. ankietowanych.

Dekpol rozbuduje centrum dystrybucyjne LPP


17-07-2018

Dekpol podpisał z LPP list intencyjny dotyczący zamiaru zawarcia umowy o roboty budowlane, na podstawie której przyjmie do wykonania realizację budowy magazynu wysokiego składowania o powierzchni użytkowej ok. 23 tys. m kw. wraz z budynkiem biurowym o powierzchni użytkowej ok. 5.5 tys. m kw. w ramach rozbudowy centrum dystrybucyjnego LPP w Pruszczu Gdańskim.

Panattoni Park Pruszków z zielonym certyfikatem


16-07-2018

Hala A w Panattoni Park Pruszków to kolejny obiekt magazynowy w Polsce, który uzyskał zielony certyfikat - BREEAM na poziomie Good. W kolejce czekają teraz Hale B i C, które powinny otrzymać certyfikaty jeszcze w tym roku.

Marvipol i Panattoni podpisały umowe ws. warszawskiego magazynu


16-07-2018

PDC Industrial Center 59 - wspólne przedsięwzięcie Marvipol Logistics oraz PG Dutch Holding I B.V. - podpisała z Panattoni Development Europe umowę deweloperską dotyczącą realizacji projektu magazynowego w Warszawie.