Operator logistyczny Spedimex w magazynie Panattoni Park Stryków

Spedimex dołączył do najemców powierzchni magazynowej Panattoni Park Stryków.


2009-02-17, Warszawa - Panattoni Europe, jeden z największych deweloperów powierzchni magazynowych w Europie, wynajął kolejną powierzchnię w Panattoni Park Stryków. Nowym najemcą została firma Spedimex, która zajęła 17 tys. m2 powierzchni magazynowo-biurowej.

100 tys. m2 powierzchni magazynowej w Strykowie ( k.Łodzi)

Panattoni Park Stryków, to nowoczesny magazyn składający się z trzech hal, o łącznej powierzchni 100 tys. m2. 

Spedimex 5 najemcą w magazynie Panattoni Park Stryków

Pierwszym najemcą obiektu została francuska sieć hipermarketów Leroy Merlin, która wynajęła 56 tys. m2. Wielkość tej transakcji przeszła do historii, gdyż do dziś jest to największa umowa najmu powierzchni magazynowej, jaką kiedykolwiek zawarto w Polsce.

Kolejnymi najemcami Panattoni Park Stryków,  zostały firmy: Abra, która wynajęła 3,2 tys. m2, Raben Polska, który zajął w styczniu br. 11 tys. m2 oraz IC Companys, która wprowadzi się do hali C w kwietniu br. zajmując 10 800 m2.

Nowy najemca, firma Spedimex, jest wiodącym operatorem logistycznym działającym na polskim rynku, specjalizującym się w zakresie obsługi sektora non-food. Na szeroką skalę realizuje usługi dla branży odzieżowej m.in. w zakresie magazynowania i dystrybucji odzieży wiszącej. Najemca wprowadził się do hali B w styczniu 2009 r., zajmując powierzchnię 17 tys. m2. 

Magazyn w regionie Łodzi w pobliżu planowanego skrzyżowania autostrad A1 i A2

Panattoni Park Stryków to nowoczesny magazyn zlokalizowany w rejonie Łodzi, 15 km na północny wschód od centrum miasta. Inwestycja leży w pobliżu krajowych tras nr 14 (Warszawa – Łódź) oraz 71 (Zgierz – Stryków), obok planowanego skrzyżowania autostrad A1 oraz A2, łączących Wschodnią i Zachodnią Europę. 

Obiekt zaprojektowano z myślą o firmach obsługujących rynek ogólnopolski i europejski. Ze względu na swoje centralne położenie, Łódź i sąsiadujący z nią Stryków uważane są przez specjalistów branży za najbardziej korzystną lokalizację w Polsce. Panattoni Park Stryków stanowi doskonałą bazę dla operatorów logistycznych oraz firm handlowych, stanowiąc również alternatywę w stosunku do powierzchni magazynowej, którą deweloper dysponuje w samej Łodzi. 

Zalety lokalizacji potwierdza Anna Sasin, Sekretarz Miasta – Gminy Stryków: – Niewątpliwym atutem parku jest południowe położenie względem autostrady A2, które sprawia, że połączenie z istniejącą autostradą oraz Łodzią i Zgierzem odbywa się bez konieczności stania w kilometrowych korkach, które tworzą się na północ od autostrady w Strykowie.

Łódzkie powierzchnie magazynowe w centrum zainteresowania nowych klientów

Park w Strykowie jest trzecią inwestycją magazynową Panattoni w regionie Łodzi, po Panattoni Park Łódź East oraz Panattoni Park Łódź South. W 2008 r. parki dewelopera położone w tym rejonie cieszyły się największym zainteresowaniem najemców.

W ciągu ubiegłego roku Panattoni wynajął tutaj ponad 140 tys. m2, co - według zestawienia Cushman & Wakefield - stanowi ponad 50% popytu odnotowanego w tym regionie. Popyt w rejonie Łodzi generowany jest głownie przez sieci sklepów (39%) oraz operatorów logistycznych (34%).

Deweloper zamierza umacniać się w tym kluczowym logistycznie regionie Polski, gdzie będzie rozwijał kolejne inwestycje, w tym III fazę Panattoni Park Łódź East, zlokalizowaną w sąsiedztwie montowni Della.

Nowością w ofercie firmy są projekty typu „small business units”, dostosowane do potrzeb mniejszych najemców, o modułach już od 700 m2, charakteryzujące się połączeniem przestrzeni magazynowej klasy „A” z reprezentacyjnym biurem. Pierwszy tego typu projekt, Panattoni Park Business Center, planowany na II kwartał 2009 r., powstanie u zbiegu ulic Puszkina i Dostawczej w Łodzi.


Logicor Stryków

Stryków, Łódź
 • Lodz

  Szukasz magazynu w Łodzi?

  Powierzchnia dostępna: 241000 m2
  Liczba ofert: 48
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Łódź
Paulina Dziubińska

Panattoni Park Łódź East

Łódź Miasto, Łódź

Logicor Łódź III

Łódź Miasto, Łódź