:

Nowy terminal DB Schenker w południowo-wschodniej Polsce już działa

Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego "Rzeszów-Dworzysko" powstał nowoczesny terminal przeładunkowy DB Schenker. Obiekt zbudowany został na działce o powierzchni 4,4 hektara, zgodnie z najlepszymi standardami zrównoważonego budownictwa. Obsługiwani są tam klienci prowadzący biznes w południowo-wschodniej Polsce.


mat. pras.
Terminal przejął operacje dotychczasowego rzeszowskiego oddziału firmy, jednocześnie oferując więcej przestrzeni i możliwości: 5400 m kw. powierzchni operacyjnej, 58 bram i około kilkuset m kw. powierzchni biurowo-socjalnej.
 
– W styczniu otworzyliśmy nowy terminal dla Lubelszczyzny, w lutym kolejny – dla klientów z Podkarpacia. W sumie, w ciągu kilkunastu miesięcy, zainwestowaliśmy około 100 mln zł w nowe obiekty. Mimo pandemii nie zatrzymujemy się. Jesteśmy w trakcie zaawansowanych prac związanych z kolejnymi inwestycjami w naszą sieć logistyczną. W czasach pełnych wyzwań naszym priorytetem pozostaje wysoka jakość i niezawodna obsługa klientów – mówi Piotr Zborowski, CEO North & East Europe w DB Schenker.

Obiekt w Rzeszowie wchodzi w skład sieci 430 terminali DB Schenker w całej Europie, dedykowanych do obsługi transportu drogowego, dla klientów z różnych branż. Nowa lokalizacja jest dobrze skomunikowana z drogą ekspresową S19 i autostradą A4, a także lotniskiem Rzeszów Jasionka.
 
Obiekt buduje firma Panattoni, która współpracowała z operatorem także przy innych inwestycjach.