Nowy najemca w Tulipan Park Ostrawa

Firma SEGRO pozyskała kolejnego najemcę powierzchni w parku logistycznym Tulipan Park Ostrawa. Do grona dotychczasowych klientów dołączyła niemiecka firma Erwin Quarder, która wynajęła 4 220 m2 powierzchni magazynowej.


Firma Erwin Quarder została założona w 1971 roku. Niemieckie przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji elementów maszyn i urządzeń odlewniczych oraz projektowaniu zautomatyzowanych systemów technologii odlewniczych. Czeska filia firmy działa od roku 2004. Obecnie przedsiębiorstwo posiada dwa zakłady produkcyjne zlokalizowane w Ostrawie i Michigan, w USA.

Bernhard Schäfer, dyrektor firmy Erwin Quarder w Czechach komentując transakcję powiedział: Najważniejszym czynnikiem, który zadecydował o wyborze Tulipan Park Ostrawa była jego doskonała lokalizacja. Ostrawa jest nie tylko jednym z najważniejszych czeskich miast, ale także stanowi najbardziej strategiczny punkt w całym regionie. Duże znaczenie miał dla nas również wysoki standard obiektów magazynowych SEGRO. Wybierając Tulipan Park Ostrawa mamy do dyspozycji doskonałą jakościowo powierzchnię magazynową zlokalizowaną w samym centrum czeskich Moraw.

Umowa zawarta z niemiecką firmą jest jak dotąd największą transakcją najmu w Tulipan Park Ostrawa. Cieszę się, że przedsiębiorstwo Erwin Quarder dołączyło do grona naszych najemców – mówi Josef Husak, Regional Manager SEGRO w Czechach. Celem SEGRO jest oferowanie klientom wysokiej jakości powierzchni magazynowej i usług zarządzania obiektem. Ta transakcja dowodzi, że nasze wysiłki są doceniane przez ważne firmy działające na europejskim rynku – dodaje Husak.

W transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości Carroll & Dohnal.

Centrum logistyczne Tulipan Park Ostrawa powstaje na 4 ha działce położnej w dzielnicy Přívoz. Jest to dwufazowy projekt, który docelowo zaoferuje klientom 20 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Fazę I Parku stanowią dwa oddzielne budynki o łącznej powierzchni 11 000 m2. Dużym atutem inwestycji jest jej doskonała lokalizacja. Tulipan Park Ostrawa położony jest w pobliżu centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie najdłuższej czeskiej autostrady D1 łączącej Pragę z Brnem i Polską.