Nowy najemca w centrum GLP w Pomorskiej SSE

Firma Stiegelmeyer, producent łóżek i mebli medycznych, wynajęła powierzchnię magazynową w centrum GLP w podtoruńskich Łysomicach. GLP Toruń Logistics Centre położone jest w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.


fot. magazyny.pl

Nowy magazyn firmy Stiegelmeyer zajmie ponad 3,6 tys. mkw. wraz z dodatkowymi 200 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej.

Firma rocznie produkuje około 125 tys. łóżek, które znajdują zastosowanie w klinikach, placówkach opieki zdrowotnej oraz w opiece domowej. Jej nowy magazyn zlokalizowany jest 20 minut jazdy od jednego z czterech zakładów produkcyjnych Stiegelmeyer w Europie.

- Nasze łóżka powstają między innymi w pobliskim Grubnie, dlatego centrum GLP to optymalne rozwiązanie, wspierające proces produkcji oraz dystrybucję naszych produktów na europejskie rynki, a także zapewniające dogodny dojazd dla pracowników. Cieszymy się z profesjonalnej współpracy z GLP i wierzymy, że nowy magazyn będzie wspierał nasze codzienne operacje i rozwój firmy – mówi Kamil Bosiacki, Prezes ds. Ekonomiczno-Handlowych Stiegelmeyer.

GLP Toruń Logistics Centre znajduje się 10 km od centrum Torunia, przy drodze krajowej 91, co zapewnia łatwy dostęp do drogi ekspresowej S10 oraz autostrady A1 łączącej północ i południe Polski. Dwie hale oferują obecnie około 42 tys. mkw. powierzchni magazynowej. W zależności od potrzeb klientów, projekt może zostać powiększony o dodatkowe 28 tys mkw .

- Nasz park jest chętnie wybierany przez klientów ceniących elastyczność i położenie w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych tej części kraju. Z Torunia w 1,5 godziny można dotrzeć do największych polskich portów morskich. Dzięki modernizacjom, które wprowadzamy, jak np. oświetlenie LED, nasze budynki stają się też coraz bardziej energooszczędne – komentuje Małgorzata Gaul, odpowiedzialna za projekt Business Development Manager GLP.

W obiekcie, w którym powierzchnię wynajęła firma Stiegelmeyer, dostępne od ręki jest jeszcze 6,5 tys. mkw. przestrzeni magazynowej.