Nowy magazyn Frigo Logistics. Obsługiwana będzie z niego sieć Netto

Z początkiem 2021 roku, Frigo Logistics otworzył swój piąty oddział - w Żdżarach koło Szczecina, z którego obsługuje sieć Netto. Nowa lokalizacja zawiera jedną komorę wraz ze strefą rozładunkowo-załadunkową oraz pomieszczenia socjalno-biurowe – o łącznej powierzchni 2 tys. mkw.


mat. pras. Frigo Logistics

Nowa lokalizacja zawiera jedną komorę wraz ze strefą rozładunkowo-załadunkową oraz pomieszczenia socjalno-biurowe – o łącznej powierzchni 2 tys. mkw. Powierzchnia pozwala na składowanie około 3 tysięcy palet, posiada dedykowane pola odkładcze dla palet gotowych, strefę foliowania oraz umożliwia realizację procesu re-packingu dla naszych klientów. W magazynie zastosowane zostały dwa typy regałów – stacjonarne oraz drive-in.

Nowy magazyn w miejscowości Żdżary, oddalonej o ok. 30 km od Szczecina, został uruchomiony z początkiem 2021 roku. Od 1 lutego rozpoczęły się tam pierwsze operacje przeładunkowe, a od kwietnia br. – obsługa sklepów sieci Netto z regionu szczecińskiego oraz producentów produktów mrożonych.

Frigo Logistics obecnie posiada swoje lokalizacje na terenie całego kraju – w Żninie, Radomsku, Błoniu pod Warszawą oraz w Czeladzi, gdzie jest w stanie magazynować towar łącznie na blisko około 50 000 miejsc paletowych. Centra dystrybucyjne zlokalizowane na terenie całej Polski zapewniają operatorowi elastyczność oraz umożliwiają skrócenie czasu dostawy i zapewniają atrakcyjną ofertę dla klientów. Firma ma w planach dalszy rozwój za sprawą kolejnych lokalizacji na terenie kraju.

– Zaufanie naszych klientów, pozwala nam nieustannie się rozwijać i umacniać pozycję lidera dystrybucji produktów mrożonych w naszym kraju. Cieszymy się, że sieć Netto, z którą współpracujemy już od sześciu lat, zdecydowała się po raz kolejny rozszerzyć prowadzone z nami działania w trzeciej lokalizacji. Przekłada się to bezpośrednio na niższe koszty logistyczne dla klienta, krótszą odległość do sklepów z rejonu zachodniopomorskiego, a w konsekwencji wyższą jakość świadczonych usług – mówi Jarosław Kołodziejski, dyrektor Operacyjny Frigo Logistics.

– Nieustający rozwój sieci sklepów Netto na terenie całego kraju wymaga również rozwoju w obszarze łańcucha dostaw i logistyki. Dzięki współpracy z Frigo Logistics i otwarciu trzeciego centrum dystrybucyjnego, mamy możliwość skrócenia dystansu pomiędzy centrum dystrybucyjnym, a sklepami. Ma to również wpływ nie tylko na obniżenie kosztów dystrybucji, ale także na podniesienie jakości świadczonych usług – mówi Marcin Kotla, Supply Chain Manager Netto Polska.