Nowy magazyn Aldi pod Bydgoszczą

Aldi buduje centrum dystrybucyjne pod Bydgoszczą. Nowy magazyn będzie miał powierzchnię 43,3 tys. mkw. Na potrzeby dodatkowego centrum dystrybucji ALDI zatrudni około 200 osób.


zdj. ilustracyjne

Rejonem, w którym ALDI rozwija się najszybciej jest Pomorze, gdzie na przestrzeni roku powstanie łącznie 13 sklepów. – ALDI to silna marka o ugruntowanej międzynarodowej pozycji, ciesząca się coraz większym uznaniem w Polsce. Równolegle do procesu umacniania wizerunku i rozpoznawalności rozwija sieć sklepów tak, by walory ALDI mogli doceniać kolejni klienci. Szczególnie istotne dla sieci są lokalizacje w województwach pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim czy zachodniopomorskim. Tylko w tym roku otwieramy łącznie ponad 40 sklepów, a w kolejnych latach liczba ta będzie stale rosła. Nowe centrum dystrybucji zagwarantuje sprawne zaopatrywanie sklepów w północnej i centralnej części Polski, gdzie powstaje najwięcej obiektów ALDI. Dotychczasowy magazyn w Chorzowie nadal będzie zaopatrywał sklepy południowej Polski – mówi Wojciech Łubieński, p.o. Prezesa Zarządu ALDI Polska. 

– Wiemy, że ALDI jest sklepem ulubionych produktów, świeżych, w dobrej jakości i przystępnej cenie, po które chętnie się wraca. Wszystko, co klienci lubią, znajduje się tu na wyciągnięcie ręki każdego dnia, dlatego zależy nam na tym, aby być jak najbliżej klientów, a właściwie dobrana lokalizacja sklepów i zaplecze magazynowe są kluczem do sukcesu – dodaje Wojciech Łubieński. 

Jak podkreśla ALDI, spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. Dlatego nowy magazyn będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Budynek będzie także wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy do 500 kWp.

Budowa magazynu dla sieci sklepów ALDI rozpocznie się na początku października tego roku. Magazyn będzie miał całkowitą powierzchnię 43 300 m kw., z czego biura zajmą 2 263 m kw.