Nowi najemcy w pruszkowskim magazynie

21-04-2009, Warszawa - Panattoni Europe, jeden z największych deweloperów magazynowych w Europie poinformował o dwóch transakcjach zawartych w obiekcie Panattoni Park Pruszków, usytowanym w podwarszawskiej miejscowości Pruszków.


Węzeł Konotopa w pobliżu magazynu w Pruszkowie (k.Warszawy)

Panattoni Park Pruszków to ostatnia faza inwestycji dewelopera, zlokalizowana w regionie magazynowym Warszawy, w odległości około 15 km od centrum stolicy. Park magazynowy położony jest niedaleko trasy E30 biegnącej z Warszawy do Poznania oraz w pobliżu planowanej autostrady A2 z Berlina do Moskwy. Dzięki doskonałej infrastrukturze transportowej, rejon Pruszkowa jest atrakcyjną lokalizacją dla firm logistycznych oraz producentów i dystrybutorów towarów konsumpcyjnych, zaopatrujących lokalny rynek konsumencki, a także produkujących na rynek europejski. Ważnym czynnikiem, który wpłynie również w dużym na lokalizację, będzie ukończenie budowy autostrady A2, która zostanie wkrótce doprowadzona do Warszawy od zachodu do węzła Konotopa, z projektowanymi drogami ekspresowymi S2 i S8. 

Trzy nowoczesne obiekty magazynowe Panattoni w rejonie Warszawy

Od początku budowy obiekt magazynowy cieszył się dużym zainteresowaniem najemców. Wśród klientów znalazły się takie firmy jak: CAT LC Polska, Royal Collection, Simba Toys Polska, DSV, Lognet oraz Ceva Logistics. Dwie pierwsze fazy budowy, dwa budynki o łącznej powierzchni prawie 68 tys. m2, zostały oddane do użytku w III kwartale 2008 r. Ostatnia, trzecia faza budowy - ukończona w styczniu 2009 r. - oferuje najemcom 13 tys. m2.

W ubiegłym roku Panattoni Park Pruszków otrzymał nagrodę w kategorii Best Warehouse/Logistics Industrial & Logistics Development of the Year 2008 w konkursie CIJ Awards. 

Teoma S.A w posiadaniu 1 7000 m2 powierzchni magazynowej w Pruszkowie

Nowym najemcą obiektu Panattoni jest firma Teoma SA, działająca w branży klimatyzacji i wentylacji, która podpisała umowę na 1700 m2. Wynajęta powierzchnia posłuży firmie głównie jako magazyn urządzeń klimatyzacyjnych. Najemca wprowadzi się do budynku w maju 2009 - Zdecydowaliśmy się na centrum w Pruszkowie, ze względu na atrakcyjną i perspektywiczną lokalizację, której znaczenie będzie rosło wraz z rozwojem infrastruktury – mówi Marcin Malicki, Dyrektor ds. Logistyki w spółce Teoma SA. Umowa z TEOMA SA to już drugi kontrakt, jaki deweloper podpisał ostatnio w Pruszkowie. Magazyn jest wynajęty w 70%.

4 400 m2 magazynu w okolicach Warszawy dla Modecom S.A.

W Pruszkowie Toema sąsiadowała będzie z Modecom S.A., który od lutego 2009 r. został najemcą Panattoni Park Pruszków. Firma wynajęła 4400 m2 magazynu i 600 m2 biura. Wynajęta powierzchnia posłuży firmie jako magazyn oraz punkt serwisowy. Według Krzysztofa Wójciaka, Dyrektora Zarządzającego Modecom S.A., firma zaopatruje bezpośrednio klientów z całej Europy, a dzięki nowym magazynom powiększy przewagę nad konkurencją. Klienta przekonał wysoki standard obiektu oraz możliwość zoptymalizowania procesu logistycznego. 

Panattoni wiodącym deweloperem warszawskich obiektów magazynowych

- Okolice Warszawy to doskonała lokalizacja na wynajem powierzchni magazynowo – biurowych. Region warszawski rozwija się mimo spowolnienia, w związku z tym ciągle odczuwamy popyt na magazyny – komentuje Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający na Europę Środkową i Wschodnią w Panattoni Europe. W rejonie Warszawy Panattoni zlokalizował aż 7 swoich inwestycji. Oprócz parku w Pruszkowie Panattoni posiada centra dystrybucyjne w Błoniu – faza I (22 tys. m2) oraz faza II (24 tys. m2), w Teresinie, gdzie do dyspozycji najemców jest 36 tys. m2, w Garwolinie (30 tys. m2) oraz w Ożarowie. Po zakończeniu prowadzonych inwestycji Panattoni będzie dysponował w rejonie warszawskim prawie 260 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej. W 2008 r. deweloper wynajął w regionie warszawskim prawie 100 tys. m2, co stanowi prawie 1 popytu odnotowanego w tej strefie.


SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków

Ożarów Mazowiecki, Warszawa
 • Warsaw

  Szukasz magazynu w Warszawie?

  Powierzchnia dostępna: 262000 m2
  Liczba ofert: 107
  Średni czynsz: 2.70 - 5.00 EUR
  Magazyny: Warszawa
Paulina Dziubińska