Nowe inwestycje magazynowe Panattoni

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni magazynowej w Polsce, poinformował o prowadzonych inwestycjach. Deweloper realizuje obecnie ok. 100 tys. mkw. powierzchni magazynowej w kluczowych lokalizacjach w Polsce.


Panattoni zaoferuje blisko 100 000 mkw. powierzchni magazynowej

Jako jeden z nielicznych deweloperów Panattoni rozpoczął 2010 rok z kilkoma projektami w trakcie realizacji. W tej chwili w budowie znajduje się ok. 100 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

Deweloper zakończył III fazę magazynu Panattoni Park Łódź East (17 tys. mkw.), koło Poznania powstaje budynek dla Farmacolu (5,4 tys. mkw.) oraz ekomagazyn dla H&M (30 tys. mkw.), w Warszawie - budynek dla Torfarmu (23 tys. mkw.) oraz II faza magazynu w Czeladzi (20 tys. mkw.).

Wkrótce rozpocznie się również budowa magazynu Panattoni Park Toruń (30 tys. mkw.) dla Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, oddział Nestle.

Na II kwartał 2010 r. zaplanowana jest realizacja obiektu w Gdańsku (7 tys. mkw. powierzchni magazynowej).

Rok 2009 zakończyliśmy wynikiem 250 tys. m² wynajętej powierzchni magazynowej – mówi Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający na Europę Środkowo - Wschodnią w Panattoni Europe - Biorąc pod uwagę nasz 4% wskaźnik pustostanów, jesteśmy wręcz skazani na dalszą rozbudowę naszych parków. Podobnie jak w 2009 roku będziemy się przede wszystkim skupiać na inwestycjach szytych na miarę. 

Plany inwestycyjne dewelopera na 2010 r.

W 2010 r. deweloper zamierza skupić się na zdobywaniu kolejnych transakcji BTS oraz rozbudowie obecnych lokalizacji. W Polsce centralnej będzie to Łódź, w regionie warszawskim: magazyny w Ożarowie i Teresinie, w południowej Polsce: Gliwice, Czeladź i Mysłowice, na północy Polski: Gdańsk, na Dolnym Śląsku: Wrocław. Rozwijane będą również obiekty w Czechach (Praga) i na Słowacji (nowy rynek w portfolio od 2009 r.), gdzie deweloper rozpoczął projekty w miejscowościach: Trnava i Senec.


 • Kujawy

  Szukasz magazynu w Toruniu lub Bydgoszczy?

  Powierzchnia dostępna: 23500 m2
  Liczba ofert: 0
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Kujawy

Reino Łódź

Łódź Miasto, Polska Centralna

DP Portfolio - Toruń

Toruń, Kujawy