:

Nowe centrum Polomarketu już działa. Zaopatrzy 150 sklepów

Ruszyło towarowanie najnowszego centrum logistycznego sieci POLOmarket. To już trzecie centrum tej sieci handlowej. Obiekt o powierzchni 30 tys. m kw. powstał przy węźle Swarożyn Autostrady A1, na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 22.


mat. pras.

Centrum będzie obsługiwać ok. 150 sklepów. Inwestycja przyczyni się do zoptymalizowania siatki logistycznej i wzmocnieni ekspansję sieci w północnej Polsce. To jedna z największych inwestycji sieci w ostatnich latach. Obiekt w Swarożynie k. Tczewa wspierać będzie swym działaniem dotychczasowe centra zlokalizowane w Giebni k. Pakości i Kłobucku.

Ważnym elementem inwestycji była dbałość o ekologię, z naciskiem na systemy optymalizujące zużycie energii. Dzięki temu obiekt spełnia parametry energetyczne wyższe niż określone w obecnie obowiązujących normach.

Ściany oraz dach posiadają izolacje termiczne, dobrane indywidualnie do poszczególnych stref temperaturowych magazynu. Obiekt wyposażony jest w nowoczesny system chłodnictwa zasilany CO2 z odzyskiem ciepła, wykorzystywanego następnie do odtajania chłodnic, a także dostarczania CO i CWU do części administracyjnej budynku.

Oświetlenie całego obiektu oparto o system nowej generacji DALI. W akumulatorowni zainstalowano wydajny system ładowania baterii trakcyjnych do wózków jezdniowych. System wykorzystuje kolejkowanie uwzględniające stopień naładowania poszczególnych baterii, co wpływa na ograniczenie ilości urządzeń zapasowych oraz zużycie energii.  

Cały obiekt zarządzany jest przy pomocy indywidualnie zaprojektowanego dla sieci POLOmarket systemu automatyki BMS (Building Management System). Dla potrzeb obsługi floty wybudowano także własną stację paliw.

Wnętrze centrum, to nowoczesne systemy regałowe wysokiego składowania, rozmieszczone optymalnie względem zachodzących procesów, zapewniające nie tylko ergonomię, ale także bezpieczeństwo i higienę pracy. Ten ostatni obszar to także system bezpieczeństwa pożarowego, wykonany zgodnie z normą NFPA.