:

Nowe centrum logistyczne Raben Polska w Rzeszowie już działa

Działa już nowe centrum logistyczne spółki Raben Polska w Rzeszowie. Obiekt jest wyposażony między innymi w halę magazynowo-tranzytową o powierzchni 5 000 mkw. Koszt inwestycji wyniósł 25 milionów złotych.


Poza halą magazynowo-tranzytową, obiekt jest wyposażony również w trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni użytkowej ponad 860 mkw., oraz niemal 23 300 mkw. powierzchni chodników, parkingów i placów manewrowych dla samochodów osobowych.

- Magazyn w Rzeszowie pozwoli na zapewnienie jeszcze lepszej terminowości oraz elastyczności dostaw, co zwiększy bezpieczeństwo przesyłek naszych klientów. Ważnym czynnikiem w wyborze lokalizacji były również zbieżne cele Grupy Raben oraz miasta Rzeszów. Innowacyjność, otwartość oraz rozwój technologii ekologicznej idealnie wpisują się w naszą wspólną misję - komentuje Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Region Rzeszowa to wschodzący rynek magazynowy w Polsce

- Rzeszów może być dla inwestorów ciekawym miejscem na ulokowanie inwestycji ze względu na najwyższy próg pomocy publicznej, dzięki któremu inwestor może uzyskać duże ulgi podatkowe - mówi Wojciech Zoń, Associate Director, JLL.

Na terenie Podkarpacia, którego stolicą jest Rzeszów, znajdują się dwie strefy ekonomiczne: Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec oraz Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan. W tym regionie znajdują się również trzy parki przemysłowe: Mielecki Park Przemysłowy, Park Przemysłowy „Stare-Miasto Park” oraz Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny.

 


Zobacz więcej

Hillwood zakończył inwestycję w Oleśnicy


30-10-2020

Park logistyczny Hillwood Oleśnica ma już pozwolenie na użytkowanie. Budynek oferuje najemcom w sumie 53 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i w większości jest już wynajęty.

III kwartał Panattoni pod znakiem budowy. 1,5 mln m kw. w Europie


28-10-2020

Panattoni kończy III kwartał 2020 r. pod znakiem budowy na potrzeby e-commerce i produkcji. W Polsce deweloper wystartował m.in. z realizacją obiektu produkcyjnego dla Danfoss Poland, a także kontynuował budowę fabryki grilli dla Weber czy powierzchnie dedykowane sprzedaży w internecie, zarówno w ramach własnych parków, jak i BTS’ów.

Colquimica Adhesives przedłuża umowę z SEGRO


26-10-2020

Colquimica Adhesives przedłużyła umowę najmu powierzchni magazynowej liczącej 7,3 tys. mkw. zlokalizowanej na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Przedsiębiorstwo zdecydowało się również na wynajem dodatkowej powierzchni w nowo powstałym obiekcie magazynowym, tym samym zwiększając swoją działalność w parku do ponad 11 tys. mkw.

TDJ Equity i 7R łączą siły. Powstanie 7R Projekt


26-10-2020

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafił wniosek o zgodę na utworzenie przez TDJ Equity i spółkę 7R spółki zajmującej się wynajmem powierzchni przemysłowych.