Nowe centrum logistyczne Amazona

W Kołbaskowie pod Szczecinem powstanie centrum logistyczne Amazona. Firma ma zatrudniać tam ponad tysiąc osób - informuje Puls Biznesu.


 – Inwestycja pozwoli na stworzenie ponad 1000 nowych miejsc pracy - mówi w Pulsie Biznesu Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów. Ten poziom zatrudnienia – dotyczy tylko pracowników zatrudnionych na etat - firma zamierza osiągnąć w trzy lata. Dziś w magazynie w Poznaniu i dwóch we Wrocławiu Amazon zatrudnia 5,7 tys. pracowników etatowych, a łącznie - ponad 10 tyś. osób.

Hala, którą zbuduje Panattoni Europe, ma mieć 161 500 mkw. powierzchni. Pracownicy Amazona będą odbierać, pakować i wysyłać do klientów niewielkie przedmioty, takie jak książki, sprzęt elektroniczny i towary konsumpcyjne. Amazon nie podaje wartości nowej inwestycji.


Tomasz Olszewski

Zobacz więcej

Zmiany kadrowe w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL


08-04-2022

Na czele polskiego Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL stanął Tomasz Mika. Nową funkcję objęła także Agata Zając. Z kolei Tomasz Olszewski wycofuje się z rynku nieruchomości komercyjnych. Pozostanie jednak konsultantem wspierającym prace JLL.

W Wrocławiu utworzono samorządowy HUB międzynarodowej pomocy humanitarnej


09-03-2022

Samorząd Województwa Dolnośląskiego otworzył we Wrocławiu Międzynarodowy HUB Pomocy Humanitarnej - pisze „Gazeta Wrocławska”. To w nim magazynowane są najpotrzebniejsze artykuły, produkty i środki medyczne.

ITP wprowadzi się do 7R City Flex Warsaw Airport III


09-03-2022

Firma ITP S.A. zdecydowała się na konsolidację i powiększenie wynajmowanej powierzchni magazynowej. W efekcie będzie wynajmowała ponad 5,5 tys. mkw. w 7R City Flex Warsaw Airport III. To nowa lokalizacja dla firmy.

Ruszyła budowa centrum logistycznego Hillwood w Zgierzu


03-03-2022

Właśnie ruszyła budowa nowego centrum logistycznego Hillwood Polska w Zgierzu. Pierwszą umowę na wynajem 17 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej podpisano z 3LP SA. Jest to jeden z czołowych operatorów logistycznych w Polsce.