Nowa łódzka strefa przemysłowa w Chocianowicach

Łódź ma w planach utworzenie zupełnie nowej strefy przemysłowej w Chocianowicach.


fot. Łódź.pl

Polska centralna to trzeci największy rynek magazynowy w Polsce. Największe dzielnice przemysłowo-magazynowe w Łodzi i okolicach znajdują się w bliskim sąsiedztwie okalających Łódź tras szybkiego ruchu. Miasto ma w planach uruchomić nową strefę w Chocianowicach. Co tam powstanie?

- Przed nami rozbudowa ul. Nad Dobrzynką. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą na kwotę ponad 13 mln zł. W chwili obecnej trwa etap projektowania. Planujemy że prace budowlane wystartują w 2022 r. Efektem inwestycji będzie nowa droga na odcinku od węzła Rypułtowy na DK-14 do ul. Łaskowice (dł. ok. 1,2 km) wraz z ciągiem pieszo-rowerowym. Ponadto zagospodarujemy tereny zielone, pojawi się nowe oświetlenie oraz most nad ciekiem wodnym przecinającym ul. Nad Dobrzynką - mówi w komunikacie Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Obszar, na którym powstanie nowa strefa przemysłowa, do dziś jest niezabudowany. Tworzą go rozległe pola i nieużytki ciągnące się na północ od drogi krajowej nr 14 aż do ul. Chocianowickiej. Od zachodu granicę strefy wytyczy ul. Nad Dobrzynką. Na wschodzie nowe tereny przemysłowe będą się rozpoczynać zaraz za doskonale znanymi łodzianom Portem Łódź i sklepem Ikea.

Obecnie trwa sprawdzanie ofert w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę układu komunikacyjnego w nowo powstającej strefie przemysłowej w Chocianowicach. Podpisanie umowy z wykonawcą projektu planowane jest na przełomie 2021/2022.