Nowa inwestycja magazynowa SEGRO w rejonie Łodzi

Schweitzer-Mauduit, największy na świecie dostawca specjalistycznego papieru dla branży tytoniowej, wynajął 6 800 mkw. powierzchni produkcyjnej i magazynowej, zlokalizowanej w parku logistycznym SEGRO - Tulipan Park Stryków. Jesienią firma uruchomi w podłódzkim obiekcie swój pierwszy w Polsce zakład produkcyjny.


Na wynajętej powierzchni magazynowej w Tulipan Park Stryków, firma rozpocznie innowacyjną technologicznie produkcję specjalistycznego papieru dla przemysłu tytoniowego (papier z nadrukowanym paskiem o niskiej palności zmniejszającym ryzyko wzniecenia pożaru). Biorąc pod uwagę fakt, że zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej, do 2011 r. wszystkie papierosy sprzedawane na terenie Unii Europejskiej będą musiały być wykonane z użyciem papieru o niskiej palności, zakład produkcyjny w Tulipan Park Stryków stanie się jednym z kluczowych obiektów firmy Schweitzer-Mauduit w tym regionie. Spółka Schweitzer-Mauduit działa w ponad 90 krajach na całym świecie i jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Powierzchnie magazynowe dostosowane do specyficznych wymagań

Marzena Zielonka, Senior Negotiator w Departamencie Nieruchomości Przemysłowych Jones Lang LaSalle dodaje: Jesteśmy dumni, że firma Schweitzer-Mauduit wybrała nasza firmę, jako doradcę w procesie poszukiwania nowej lokalizacji produkcyjnej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wysokie wymagania Klienta odnośnie lokalizacji, parametrów technicznych budynku oraz niezwykle krótki czas realizacji projektu, stanowiły dla nas prawdziwe wyzwanie. Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani współpracą z firmą SEGRO przy okazji tej wyjątkowej transakcji. Zarówno poziom usług oferowanych przez dewelopera, jak i wsparcie, które mieliśmy z jego strony na każdym etapie negocjacji, zasługują na prawdziwe uznanie. Chcieliśmy serdecznie podziękować zarówno firmie Schweitzer-Mauduit za powierzenie nam tego odpowiedzialnego zadania, jak również firmie SEGRO za jej profesjonalizm. Jesteśmy przekonani, iż współpraca w ramach umowy najmu będzie korzystna dla obu stron.

Waldemar Witczak, Dyrektor Regionu SEGRO Poland jest zadowolony z zawartego kontraktu: Cieszymy się, że firma Schweitzer-Mauduit wybrała nasz obiekt na realizację swojej pierwszej inwestycji w Polsce. Elementami, które odegrały kluczową rolę w transakcji były: ogromne doświadczenie SEGRO w dostosowywaniu powierzchni do specyficznych wymagań zakładów produkcyjnych, a także bliska współpraca z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Park logistyczny w regionie Łodzi w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2

Tulipan Park Stryków to największy park logistyczny SEGRO w Europie Centralnej. Inwestycja magazynowa zlokalizowana jest w regionie Łodzi, bezpośrednio przy autostradzie A2, w pobliżu planowanego węzła autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód). Docelowo Park zaoferuje 400 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, produkcyjnej i biurowej.

W gronie dotychczasowych najemców obiektu znajdują się m.in.: Azymut, Corning, Sonoco, CEI, Komfort, Complex, Investa i Hellmann.

Magazyny na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Inwestycja powstaje na obszarze objętym statusem specjalnej strefy ekonomicznej i docelowo będzie zatrudniała około 100 osób. Co więcej amerykańska spółka zainwestuje w Strykowie (k. Łodzi) blisko 90 milionów złotych.

Kluczową zaletą Parku jest doskonałe położenie. Magazyn Tulipan Park Stryków zlokalizowany jest na jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów gospodarczych w Polsce. Inwestycja, położona częściowo na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, daje liczne korzyści dla przedsiębiorców z wszystkich branż.

 


SEGRO Logistics Park Stryków

Łódź Północ, Polska Centralna
Paulina Dziubińska