North Coast przeprowadzi się do nowej hali MLP Group

Firma North Coast przeniesie się do nowego obiektu w parku logistycznym MLP Pruszków II. W drugim kwartale przyszłego roku zajmie 2,5 tys. mkw.


mat. prasowe

Celem dewelopera jest budowa obiektów, które posiadają energooszczędne i ekologiczne rozwiązania. Wprowadzane eko-rozwiązania podnoszą atrakcyjność oferty, jednocześnie obniżając koszty eksploatacyjne najemcom posiadającym umowy długoterminowe. Poprzez montaż elektrowni fotowoltaicznych spółka sukcesywnie przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Dodatkowo MLP Group promuje dynamicznie rozwijający się trend tzw. car-sharing, zapewniając miejsca parkingowe w pobliżu wejścia do budynku dla osób wspólnie korzystających z systemu wspólnego użytkowania samochodów.

Projekt MLP Pruszków II to centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 359 tys. mkw. Posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa.

North Coast specjalizuje się w dystrybucji wysokogatunkowych produktów spożywczych pochodzących głównie z Włoch, ale również z Francji, Hiszpanii, Grecji i Anglii. Spółka posiada ponad 25-letnie doświadczenie na rynku polskim oraz na rynkach Europy Centralnej. Aktualnie firma importuje produkty wytwarzane przez 70 czołowych producentów markowych wyrobów, a w przypadku większości z nich ma prawo do wyłącznej dystrybucji na rynku polskim.