Nieten przeprowadzi się do parku MLP

Firma świadcząca usługi celne wynajęła ponad 5 tys. m kw. powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków II. Nieten korzystający obecnie z niemal o połowę mniejszego magazynu w MLP Pruszków I, przeprowadzi się do nowego obiektu w listopadzie br.


Firma Nieten podpisała z MLP Group umowę dotyczącą najmu 5 tys. mkw. powierzchni magazynowej w centrum logistycznym MLP Pruszków II. Dodatkowo zamówiła 150 m kw. powierzchni przeznaczonej na cele biurowe oraz socjalne. Przekazanie gotowego obiektu zostało zaplanowane na listopad br.

Najemca związany jest z MLP Group od czerwca 2015 roku. Obecnie korzysta z około 3 tys. m kw. powierzchni magazynowej w parku MLP Pruszków I. Agencja celna Nieten świadczy usługi celne we wschodniej i centralnej Polsce. W Pruszkowie znajdują się agencja oraz magazyn celny, skład celny i magazyn krajowy firmy.

- Nasz klient chciał z nami pozostać na dłużej, ale potrzebował większej powierzchni magazynowej. Rozwiązaniem okazało się przeniesienie działalności do pobliskiego drugiego parku rozwijanego na przedmieściach Pruszkowa. Duży potencjał rozwoju tego centrum pozwalał na spełnienie wszystkich oczekiwań najemcy – podkreślił Tomasz Pietrzak, Leasing Manager w MLP Group S.A.

Centrum logistyczne MLP Pruszków II położone jest w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Powstaje na działce 72 ha z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe i lekką produkcję, a docelowa powierzchnia parku to 285 tys. m kw.