:

Największe centrum dystrybucyjne dla TK Maxx w Europie. Ponad 61 tys. mkw. w Sulechowie

Panattoni zrealizuje dedykowany obiekt dla TJX Europe – właściciela marki TK Maxx i wiodącego sprzedawcy ubrań i artykułów gospodarstwa domowego w modelu off-price. Centrum dystrybucyjne o powierzchni 61 135 m kw. będzie zlokalizowane w Polsce Zachodniej, w Sulechowie. Inwestycja wesprze dostawy produktów do sklepów TK Maxx w Polsce, Niemczech, Austrii i Holandii.


fot. ilustracyjna
Na 23-hektarowej działce Panattoni zrealizuje strategiczną inwestycję dla TJX Europe. Będzie nią centrum dystrybucyjne, które wesprze dostawy produktów w Polsce, Niemczech, Austrii i Holandii. Obiekt BTS o powierzchni 61 135 m kw. - z czego 5 644 m kw. zajmą pomieszczenia socjalne i biura - powstanie w Polsce Zachodniej, w Sulechowie – 20 km od Zielonej Góry. Inwestycja będzie gotowa już na przełomie roku 2022/2023, a na jej terenie powstanie atrakcyjny obszar krajobrazowy, będzie samowystarczalna i w pełni ogrodzona. Obiekt w Sulechowie będzie szóstym centrum dystrybucyjnym firmy w Europie.

- Polska dzięki strategicznej lokalizacji w centrum Europy w coraz większym stopniu staje się hubem dla działalności firm na całym kontynencie. Zyskuje na tym zachodnia część kraju, która korzysta z bliskości niemieckiej granicy i przyciąga liderów z różnych branż, stając się idealnym miejscem na rozwój nawet podczas pandemii - komentuje Dorota Jagodzinska, Managing Director z Panattoni.

- Cieszy nas, że firma TJX Europe inwestuje, skutecznie się rozwija, i że wybrała nas jako ważnego partnera w tym rozwoju - dodaje.

TJX Europe to firma zarządzająca markami detalicznymi TK Maxx i Homesense w Europie.