MLP stawia na Polskę i Niemcy. Są już kolejne plany

Strategicznym celem dla MLP jest ekspansja na rynku niemieckim. W Niemczech grupa obecnie prowadzi dwa parki logistyczne - MLP Unna i Monchengladbach. W przygotowaniu mamy kolejne inwestycje - mówi, cytowana przez Propertynews.pl Agnieszka Góźdź, dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group.


- W Niemczech, podobnie jak w naszym kraju, interesują nas na tym rynku główne lokalizacje magazynowe takie jak Monachium, Zagłębie Ruhry, Stuttgard, Hamburg i Berlin - mówi Agnieszka Góźdź i zapewnia, że MLP kontynuuje również rozwój na polskim rynku.

- Aktualnie prowadzimy osiem operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w kraju. W ramach nich mamy wciąż około 400 tys. m kw. potencjału do dalszej rozbudowy. W przygotowaniu mamy kolejne inwestycje w głównych regionach magazynowych - dodaje w serwisie Propertynews.pl.

Obiekty MLP powstają przede wszystkim na Górnym Śląsku, w okolicach Warszawy, Łodzi, Poznania i Wrocławia - na terenie największych regionów magazynowych w kraju. - Nie dostrzegamy wystarczającego popytu w małych ośrodkach magazynowych kraju.

Ewentualne inwestycje na tych obszarach realizujemy pod kątem konkretnych klientów - mówi Agnieszka Góźdź.