:

MLP Pruszków II z ekologicznym certyfikatem

Deweloper MLP Group otrzymał certyfikat BREEAM In-Use International na poziomie Excellent dla inwestycji w centrum logistycznym MLP Pruszków II. To jeden z największych parków magazynowych w Polsce.


mat. pras.

Jak czytamy w komunikacie, MLP Group systematycznie wprowadza do swoich parków eko-rozwiązania. Wszystkie realizowane nowe inwestycje są objęte certyfikacją BREEAM na poziomie co najmniej „Very Good”.

Grupa dodatkowo zaczęła dostosowywać do wymogów zielonych certyfikatów także swoje istniejące obiekty. Firma postawiła sobie za cel, aby w przyszłości całe portfolio MLP Group było objęte certyfikacją BREEAM. To obecnie jedna z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności.

- Stawiamy na projekty zgodne ze strategią zrównoważonego rozwoju. Naszym celem jest budowa energooszczędnych i ekologicznych nieruchomości. Ogromne znaczenie ma dla nas szerokie zastosowanie fotowoltaiki, co prowadzi do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Chcemy w ciągu 2-3 lat stać się firmą zeroemisyjną. Rozwiązania ekologiczne dodatkowo podnoszą atrakcyjność oferty, zapewniając najemcom obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Ma to olbrzymie znaczenie dla spółek posiadających umowy wieloletnie – powiedziała Karolina Pokora-Malewska, PR Manager w MLP Group S.A.