LCube rusza z projektem JV Logistic Park Wrocław

LCube rozpoczęła realizację kolejnego parku magazynowego. Na nową lokalizację wybrano miejscowość Dobrzykowice, na wschód od Wrocławia. Kompleks docelowo będzie miał 60 tys. mkw.


mat. pras.
Logistic Park Wrocław I składać ma się z 2 etapów, realizowanych na działce o łącznej powierzchni ponad 11 ha. Obecnie trwa realizacja pierwszego etapu i jego komercjalizacja. Pierwsze powierzchnie magazynowe mogą być dostępne nawet już na przełomie 2021 i 2022 r.

Nowa inwestycja LCube będzie doskonale skomunikowana z lokalną i ogólnopolską siecią dróg. Obecnie trwa budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Jak podkreślił w ostatnich dniach rzecznik marszałka Cezarego Przybylskiego, Michał Nowakowski, w wywiadzie dla lokalnych mediów, wszystkie założenia w związku z tą inwestycją są realizowane bez opóźnień, a odcinek w okolicach Dobrzykowic, gdzie powstaje nowy Park, ma być ukończony w listopadzie 2021 r.

 - Atutem naszej nowej inwestycji jest z pewnością lokalizacja. Obecnie na rynku mamy bardzo silny trend przenoszenia się najemców powierzchni magazynowych z zachodu Europy, gdzie stawki czynszów są mocno wyśrubowane, do Polski. Szczególnie jest to widoczne w pasie zachodnim, gdzie powstaje LCube Logistic Park Wrocław. Atutem naszego kraju są na pewno nowoczesne powierzchnie, które powstawały w ostatnich latach, rynek pracy i nowoczesna - stale rozbudowywana - sieć drogowa. Otrzymujemy wiele zapytań od najemców w związku z nową inwestycją i liczymy na szybką komercjalizację pierwszych etapów – dodaje Aleksandra Kołbon, Head of Leasing w LCube.

Inwestycja, która ma się wyróżniać zastosowanymi „zielonymi rozwiązaniami”, powstaje w formule joint venture z Grupą Sindbad. Obiekt ma być certyfikowany, a na terenie inwestycji będą przeprowadzone nowe nasadzenia drzew. W planach jest również stworzenie łąk miododajnych. W inwestycji zostaną zastosowane rozwiązania związane z oszczędzaniem wody, nie zabraknie także stanowisk ładowania aut elektrycznych.

- Dziś na rynku magazynowym w efekcie mocnego popytu konkurencja przybiera na sile, dlatego jakość rozwiązań – również tych ekologicznych, ma kapitalne znaczenie. Dla nas jako inwestora istotne jest, by realizowana inwestycja zyskiwała na wartości również po jej ukończeniu. Dzięki otwartemu podejściu do „zielonych rozwiązań” – obok wkładu do zero emisyjności naszej gospodarki minimalizujemy ryzyko spadku wartości naszej inwestycji – mówi Tadeusz Kania przedstawiciel Grupy Sindbad.

Park w Dobrzykowicach zostanie zrealizowany w najwyższej klasie “A”, dedykowanej do funkcji związanych z magazynowaniem, logistyką, produkcją, e-commerce, może pełnić także rolę showroom’ów. Obiekt zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne, zapewniając najwyższy możliwy standard pracy. Budynki będą objęte autorskim programem „Oddycham Zdrowo”, zakładającym cykliczną analizę kluczowych czynników, wpływających na mikroklimat budynku, jak również badania instalacji wentylacji i klimatyzacji od strony zagrożeń mikrobiologicznych i zanieczyszczeń.

- Nowoczesne miejsca pracy, to zawsze priorytet dla samorządu. Liczymy, że podejście, które prezentuje LCube w swoich inwestycjach przyczyni się do ich znacznego wzrostu na naszym terenie. Widoczny w nowej inwestycji pierwiastek ekologiczny i podejście do rozwiązań związanych z komfortem pracy, spowodowały, że bardzo szybko znaleźliśmy z inwestorami wiele płaszczyzn porozumienia i wspieramy tę inwestycję - podsumowuje wójt Gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz.

Strategia LCube zakłada koncentrację na coraz lepiej zdefiniowanych potrzebach najemców i inwestorów na rynku powierzchni komercyjnej i elastyczne podejście do realizowanych projektów, co ma pozwalać na szybką i aktywną reakcję na potrzeby najemców. Logistic Park Wrocław ma wyróżniać m.in. linia wsparcia technicznego najemcy, czynna całą dobę, siedem dni w tygodniu.