Komplet najemców w Prologis Park Wrocław V

Prologis zaledwie po miesiącu od początku budowy ma już komplet najemców w nowej inwestycji spekulacyjnej pod Wrocławiem. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na drugi kwartał 2017 roku.


Podpisane transakcje obejmują: 7 195 m kw. z firmą farmaceutyczną; 2 300 m kw. z Emako, sklepem internetowym oferującym akcesoria kuchenne, łazienkowe, turystyczne, ogrodowe oraz elementy wyposażenia wnętrz; 1 890 m kw. z operatorem logistycznym.

 

– Z przyjemnością podjęliśmy się adaptacji magazynu do potrzeb naszego klienta, firmy z branży farmaceutycznej. Oprócz instalacji systemu precyzyjnej kontroli poziomu temperatury i wilgotności, odpowiednio zabezpieczyliśmy bramy i doki, aby nie przedostawało się przez nie powietrze. W tym celu stworzyliśmy komory przyjęć i wydań, które są buforem przed wejściem do wnętrza magazynu – powiedziała Ewa Zawadzka Vice President, Head of land and development Prologis w Polsce.

– Dzięki współpracy z naszymi klientami i rozumieniu ich potrzeb Prologis Park Wrocław V jest w 100 procentach wynajęty – dodała.

 

Magazyny we Wrocławiu zlokalizowane przy węźle autostradowym A4/A8

Prologis Park Wrocław V to doskonałe rozwiązanie dla firm, które poszukują powierzchni do wynajęcia w okolicach Wrocławia. Magazyny zlokalizowane zostały w Nowej Wsi Wrocławskiej. Charakteryzują się dużą dostępnością komunikacyjną, ponieważ zlokalizowane są na linii trasy A8, czyli Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz na przecięciu autostrady A4. Magazyny znajdują się w pobliżu dróg krajowych numer 8 i 35, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła komunikacyjnego „Nowa Wieś Wrocławska”.

Prologis Park Wrocław V składa się z 4 magazynów o łącznej powierzchni magazynowej wynoszącej 90 000 mkw. Należy pamiętać, że centrum logistyczne jest stale rozbudowywane i w przyszłości będą się pojawiać kolejne magazyny klasy A.

 

 


Joanna Choromańska

See also

Zmiany kadrowe w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL


08-04-2022

Na czele polskiego Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL stanął Tomasz Mika. Nową funkcję objęła także Agata Zając. Z kolei Tomasz Olszewski wycofuje się z rynku nieruchomości komercyjnych. Pozostanie jednak konsultantem wspierającym prace JLL.

W Wrocławiu utworzono samorządowy HUB międzynarodowej pomocy humanitarnej


09-03-2022

Samorząd Województwa Dolnośląskiego otworzył we Wrocławiu Międzynarodowy HUB Pomocy Humanitarnej - pisze „Gazeta Wrocławska”. To w nim magazynowane są najpotrzebniejsze artykuły, produkty i środki medyczne.

ITP wprowadzi się do 7R City Flex Warsaw Airport III


09-03-2022

Firma ITP S.A. zdecydowała się na konsolidację i powiększenie wynajmowanej powierzchni magazynowej. W efekcie będzie wynajmowała ponad 5,5 tys. mkw. w 7R City Flex Warsaw Airport III. To nowa lokalizacja dla firmy.

Ruszyła budowa centrum logistycznego Hillwood w Zgierzu


03-03-2022

Właśnie ruszyła budowa nowego centrum logistycznego Hillwood Polska w Zgierzu. Pierwszą umowę na wynajem 17 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej podpisano z 3LP SA. Jest to jeden z czołowych operatorów logistycznych w Polsce.