JLL: Rusak Business Services w Panattotni Park Warsaw

Rusak Business Services, jeden z wiodących brokerów celnych na polskim rynku, otworzył nowy skład celny, podatkowy oraz magazyn krajowy. W poszukiwaniu lokalizacji i negocjacjach warunków kontraktu doradzali eksperci JLL.


Nowy skład celny, podatkowy oraz magazyn krajowy mieszczą się w Warszawie, przy ulicy Odlewczniczej – Panattotni Park Warsaw. Doskonała lokalizacja magazynów w bliskiej odległości od centrum stolicy oraz Warszawskiego Portu Lotniczego, pozwoli importerom, dystrybutorom, firmom e-commerce na szybką i sprawną dystrybucję towarów na całą Polskę centralną.

– W wyborze nowej powierzchni magazynowej kluczowym warunkiem była lokalizacja zapewniająca dobre skomunikowanie z głównymi arteriami Warszawy. Rozwijający się rynek miejskiej logistyki w stolicy sprawia, że deweloperzy starają się odpowiadać na popyt i w mieście powstaje coraz więcej nowych inwestycji. Firma Rusak Business Services postawiła na obiekt, który znajduje się w budowie korzystając z możliwości dostosowania powierzchni w pełni do swoich potrzeb – informuje Norbert Kowalczyk, Consultant,JLL.

Do dyspozycji Klientów Agencji Rusak Business Services będzie około 3000 m2 powierzchni magazynowej w nowoczesnym budynku klasy A. Powierzchnie będą wyposażone w najnowocześniejszy, dostępny na rynku software do obsługi magazynów, najnowszej generacji sprzęt w postaci wózków widłowych firmy Still oraz system regałów marki Mecalux.

– Decyzja o wynajęciu powierzchni w miejskiej lokalizacji to kolejny krok firmy mający na celu nie tylko rozwój biznesu, ale rozszerzenie portfolia usług o logistykę kontraktową – komentuje Ludwika Korzeniowska Business Development Manager, JLL.

– Jest mi niezmiernie miło poinformować, zarówno naszych obecnych jak i potencjalnych Klientów o nowej inwestycji Rusak Business Services. Motywacją do otwarcia dodatkowych powierzchni magazynowych była stale rosnąca liczba Klientów naszej Agencji, jak również niedostatek składów celnych i podatkowych na polskim rynku. Oferta obsługi magazynowej skierowana jest przede wszystkim do importerów dostrzegających korzyści z zawieszenia opłat celno-podatkowych i dystrybutorów towarów akcyzowych – komentuje Prezes Zarządu Rusak Business Services, Tomasz Rusak.

Wiodący broker celny

Rusak Business Services to jeden z liderów w zakresie obsługi celnej na polskim rynku. Blisko 30-letnie doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego pozwoliło brokerowi zbudować niezawodny zespół ekspertów oraz wypracować partnerskie relacje biznesowe z największymi polskimi i międzynarodowymi firmami.

Działania Agencji koncentrują się w dwóch głównych obszarach: outsourcingu obsługi celnej i Trade Compliance, . Profesjonalizm i wiarygodność Rusak Business Services potwierdza certyfikat AEO (Authorised Economic Operator), a także wdrożony system jakości wg norm ISO. Firma posiada ponad 20 oddziałów w całej Polsce, punkty obsługi składów celnych oraz podatkowych, a także szereg miejsc uznanych dla procedury uproszczonej.

Lider rynku powierzchni przemysłowych

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni przemysłowych. Od początku swojej działalności w 2005 roku, firma zrealizowała w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 5 miliona metrów kwadratowych. Głównym jej celem jest wspieranie lokalnego biznesu poprzez dostarczanie, dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb, wielofunkcyjnych budynków magazynowych i produkcyjnych.

Deweloper oferuje obiekty przemysłowe, magazynowe i biurowe. Jego specjalnością są szyte na miarę inwestycje build-to-suit (BTS) – budowane na zamówienie indywidualnego Klienta. W ramach portfolio ukończonych parków logistycznych firma posiada także powierzchnie do natychmiastowego wynajęcia w całej Polsce. Panattoni Europe, jako zarządca swoich obiektów świadczy również kompleksową obsługę administracyjną i operacyjną wynajętej powierzchni.


Ludwika Korzeniowska
Norbert Kowalczyk