Jest wiecha na budynku Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów

Zawieszono wiechę na budynku Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów. Terminal towarowy ma zostać oddany do użytkowania pod koniec sierpnia br. a cała inwestycja na przełomie października i listopada 2019 roku. Będzie to drugi terminal cargo, który zrealizuje Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A.


W uroczystości udział wzięli: Maciej Dziadosz - prezesa zarządu Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, Piotr Wieczorek - prezesa zarządu WELCOME Airport Services oraz Andrzej Rosiński - prezes zarządu Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

Uroczystość zawieszenia wiechy na budynku Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów odbyła się na znak zakończenia ważnego etapu budowy dla inwestycji - zamknięcia stanu surowego.

Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów to multimodalny terminal o łącznej powierzchni 8 tys. mkw. wraz z zapleczem biurowo-socjalnym będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim.

Koncepcja architektoniczna powstała w pracowni CITY architekci.

– Od wielu lat obserwujemy rozwijający się rynek cargo lotniczego, mając pełną świadomość, że jest to jedna z gałęzi transportu lotniczego którą czeka, w najbliższym okresie czasu bardzo dynamiczny rozwój. Dzięki inwestycji realizowanej przez Waimea Holding S.A., już w niedługim czasie Port Lotniczy Szczecin-Goleniów będzie mógł w pełni wykorzystać swoje atuty, mogąc w oparciu o najwyższe standardy obsługi cargo lotniczego spełniać wymagania stawiane przez firmy zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim i północno-wschodnich Niemczech a specjalizujące się w logistyce towarów, w szczególności w dziedzinie e-commerce – komentuje Maciej Dziadosz, prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

– Będzie to drugi terminal cargo w Polsce w ramach infrastruktury lotniskowej, który wybudujemy w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego. Od wielu lat obserwujemy rozwijający się rynek cargo lotniczego, mając pełną świadomość, że jest to jedna z gałęzi transportu lotniczego, którą czeka w najbliższym czasie bardzo dynamiczny rozwój - podkreśla Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding S.A.

- Władze Portu obdarzyły nas zaufaniem doceniając naszą pierwszą realizację przy lotnisku Rzeszów-Jasionka. Jestem przekonany, że Port Lotniczy Szczecin-Goleniów będzie mógł w pełni wykorzystać swoje atuty, mogąc w oparciu o najwyższe standardy obsługi cargo lotniczego spełniać wymagania stawiane przez firmy zlokalizowane w regionie i specjalizujące się w logistyce towarów. Już za dwa miesiące oddamy do użytkowania obiekt, na którym dzisiaj zawieszamy symboliczną wiechę. Terminal wyposażymy w najnowocześniejsze urządzenia, a obsługę frachtu lotniczego na najwyższym poziomie zapewni wiodący operator handlingowy WELCOME Airport Services – dodaje.

Operatorem handlingowym będzie firma WELCOME Airport Services, która na powierzchni 2 tys. mkw. będzie świadczyć kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych w obiekcie. WELCOME Airport Services jest największym pod względem ilości obsługiwanych przewoźników agentem handlingowym w Polsce. Firma zatrudnia ponad 2 tys. pracowników świadcząc usługi obsługi naziemnej samolotów, pasażerów i cargo kilkudziesięciu liniom lotniczym z całego świata w sześciu portach lotniczych.

Najemcą Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów została także firma OMERAir CARGO Sp. z o.o. oferująca pełny zakres usług spedycji lotniczej, morskiej oraz kolejowej. OMERAir CARGO na powierzchni 1 350 m kw. będzie świadczyć usługi w zakresie organizacji transportu towarów w przewozach lotniczych.

Inwestorem Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów jest spółka celowa Waimea Logistic Park 3 Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 milinów złotych.