JAS-FBG buduje nowy ekologiczny terminal cross-dockowy pod Lublinem

Operator logistyczny JAS-FBG wybuduje koło Lublina nowy terminal do operacji cross-dockowych. Generalnym wykonawcą inwestycji jest FB Antczak.


fot. ilustracyjna

Terminal umożliwi sprawny przeładunek towarów bez ich składowania w magazynie. Wokół zespołu budynków powstaną drogi dojazdowe, place manewrowe dla pojazdów ciężarowych oraz miejsca parkingowe dla pojazdów osobowych i ciężarowych o powierzchni około 14,5 m kw.

Inwestycję realizuje JAS-FBG S.A., operator logistyczny z wyłącznie polskim kapitałem. W terminalu zastosowanych zostanie szereg proekologicznych rozwiązań, m.in. energooszczędne oświetlenie i inteligentny system sterowania, który umożliwia dostosowywanie natężenia światła do rzeczywistych potrzeb, a także nowoczesny system ogrzewania, spełniający wysokie standardy emisji spalin.

– Budowa terminalu dla JAS-FBG S.A. to kolejny projekt realizowany przez FB Antczak w strategicznym dla naszej grupy sektorze logistycznym. To także następny kontrakt pozyskany przez nasz krakowski oddział w rejonie południowo-wschodniej Polski. Jako doświadczony generalny wykonawca zdajemy sobie sprawę z rosnących wymagań inwestorów i najemców, nie tylko w jeśli chodzi o lokalizację obiektów, ale też jakość ich wykonania i standardy środowiskowe. Cieszymy się, że FB Antczak jest dziś partnerem pierwszego wyboru w realizacji złożonych, ciekawych i pełnych wyzwań projektów logistycznych – podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.