:

Japońska fabryka w Małopolsce

Japoński koncern Mabuchi Motor poinformował o swojej nowej inwestycji na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego. Produkowane mają być tam małe silniki sterujące systemami wykorzystywanymi w motoryzacji, np. do sterowania szybami, spryskiwaczami czy pasami bezpieczeństwa.


Projekt był prowadzony przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Krakowski Park Technologiczny. Mabuchi zainwestuje około 360 mln zł. Produkcja ma ruszyć wiosną 2019 roku. Będzie to pierwsza fabryka spółki w Europie.

– Mamy ostatnio prawdziwy renesans inwestycji japońskich w Polsce. Firmy z Japonii, dla których najważniejsze jest zachowanie jakości produktów przykładają dużą wagę do kompetencji swoich pracowników. Wybierają Polskę, bo tu mają dostęp do wykwalifikowanej kadry – komentuje prezes PAIiIZ Tomasz Pisula.

Mabuchi Motor jest największym na świecie producentem małych silników elektrycznych.


Mateusz Iłowiecki
 • Krakow

  Szukasz magazynu w Krakowie?

  Powierzchnia dostępna: 36000 m2
  Liczba ofert: 183
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Kraków

Zobacz więcej

Polfa Warszawa z nowym centrum w 7R City Park Warsaw Airport


12-05-2021

Polfa Warszawa zdecydowała, że jej nowe centrum badawczo-rozwojowe powstanie w 7R City Park Warsaw Airport III w Warszawie. Firma zdecydowała się na wynajem 5 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej wraz z zapleczem.

AliExpress szuka miejsca. Polska ma szanse


11-05-2021

AliExpress szuka miejsca w Europie Środkowo-Wschodniej. Największe szanse na stworzenie hubu logistyczno-przeładunkowego zachowują Węgry i Polska - informuje portal gospodarczy WNP.pl.

Bonduelle w magazynie Raben w Rudzie Śląskiej


07-05-2021

Bonduelle zdecydowała się wejść do polskich magazynów firmy Raben. Firma od 10 lat współpracuje z Rabenem na Węgrzech.

Panattoni wchodzi na rynek węgierski


07-05-2021

Panattoni wchodzi na nowy rynek. Deweloper poinformował o stworzeniu biura na Węgrzech. Na jego czele stanie László Kemenes. W przygotowaniu są już dwa projekty.