Intermarche w magazynie Panattoni Park Mysłowice na Śląsku

Panattoni Europe poinformował o podpisaniu nowej umowy najmu w śląskim magazynie Panattoni Park Mysłowice. Najemca - sieć sklepów Intermarché, zajmie w całości budowaną halę F, o powierzchni 28,5 tys. m2. Obiekt dla Intermarché jest kolejnym przykładem inwestycji szytej na miarę, w której specjalizuje się deweloper Panattoni.


Ponad 19 tys. m2 powierzchni magazynowej w rękach Intermarche

Nowym najemcą magazynu Panattoni Park Mysłowice została sieć supermarketów spożywczo-przemysłowych Intermarché, która posiada obecnie ponad 130 marketów w całej Polsce. Klient zajmie ponad 19 tys. m2 powierzchni, z czego 7,6 tys. m2 przeznaczy pod chłodnię, a 800 m2 pod biura. 

Obiekt zlokalizowany w rejonie Górnego Śląska, posłuży firmie Intermarché jako drugi ogólnopolski magazyn dla sieci supermarketów.

Park dystrybucyjny w Mysłowicach w centrum aglomeracji śląskiej

Do umieszczenia centrum dystrybucyjnego w Mysłowicach przekonała nas wysoka jakość rozwiązań logistycznych, oferowanych przez Panattoni, a także znakomita lokalizacja – w sercu aglomeracji śląskiej. Trudno o lepsze miejsce dla naszego drugiego centrum logistycznego – mówi Dariusz Kierski, Dyrektor Logistyki na Polskę w Grupie Muszkieterów. 

Najemca wprowadzi się do hali magazynowej F natychmiast po jej ukończeniu, w drugiej połowie 2009 r. Realizowana dla Intermarché powierzchnia spełni wysokie wymagania klienta, zgodne z indywidualnymi potrzebami.

Magazyny typu BTS dla sieci spożywczych w portfolio dewelopera Panattoni

Panattoni ma już doświadczenie w realizacji projektów magazynowych „szytych na miarę” dla sieci spożywczych. W październiku 2007 r. firma wynajęła w swoim centrum dystrybucyjnym w podpoznańskich Gądkach (Panattoni Park Poznań) magazyn dla ogólnopolskiej sieci handlowej „Piotr i Paweł”. Obiekt, o łącznej powierzchni 25 tys. m2, obsługuje obecnie około 55 sklepów, a lokalizacja w Gądkach ma docelowo zapewnić obsługę nawet 100 marketów. Ogromnym atutem poznańskiego obiektu jest to, że na jego terenie znajdują się: chłodnię, gdzie składowany jest nabiał (w temperaturze ok. 5,5◦C) oraz pomieszczenie, w którym przechowywane są owoce i warzywa (przy 8-9◦C).