Grupa Goodman buduje centra logistyczne w Europie

Grupa Goodman ogłosiła, że całkowita powierzchnia budowanych przez nią obiektów na terenie Europy wynosi ponad 562 000 metrów kwadratowych. Grupa w tym przypadku zastosowała swoją zasadę minimalizację ryzyka inwestycyjnego.


W związku z tą zasadą wszystkie budowane obiekty są zabezpieczone umowami najmu. Budowane obiekty tworzone są na potrzeby największych przedsiębiorstw z branży logistycznej, dostawców sprzętu i urządzeń dla przemysłu oraz podmiotów z branży sprzedaży detalicznej. Grupa również tego dnia ogłosiła swoje najnowsze dane operacyjne: I kwartał 2011 r. Jednym z najważniejszych wyników było zgodne z oczekiwaniami podpisanie kontraktów o łącznej wartości 0,84 mld euro (1,14 mld dolarów australijskich) na nowe inwestycje deweloperskie w okresie od 1 lipca 2010 r. do 31 marca 2011 r.

Greg Goodman, Dyrektor Generalny Grupy Goodman, powiedział: – Spodziewamy się, że przychody Grupy z działalności międzynarodowej przekroczą niebawem 50% łącznych przychodów, na co zasadniczy wpływ będą miały wyniki osiągane przez nas na rynku europejskim.

– Już sama liczba inwestycji deweloperskich realizowanych aktualnie we Francji, w Niemczech, w Polsce i na Słowacji potwierdza naszą pozycję europejskiego lidera w branży budowy obiektów logistycznych i świadczy o coraz lepszej kondycji ekonomicznej tych rynków – stwierdził Danny Peeters, Dyrektor Generalny Goodman Continental Europe.

Deweloper wybuduje w Polsce 42 000 metrów kwadratowych. W Krakowie powstaje właśnie magazyn o powierzchni 14 tys. metrów kwadratowych i wartości inwestycji wynoszącej 11 mln euro. Na etapie realizacji inwestycji obiekt objęty jest w 75% umowami najmu. We Wrocławiu magazyn o powierzchni 28 000 metrów kwadratowych dla spółki TJX Europe, który już objęty jest umową najmu na okres 10 lat. Planowanym terminem ukończenia inwestycji jest listopad 2011 r. Po wybudowaniu wartość obiektu wyniesie ponad 21 mln euro i będzie największym projektem deweloperskim Grupy w Polsce w I kwartale 2011 r.

W lutym Goodman zakończył w Toruniu rozbudowę magazynu o powierzchni 10,1 tys. m2 dla firmy Nissin o wartości 6 mln euro.