:

GLP z pozwoleniem na użytkowanie. Pierwsza inwestycja dewelopera w Polsce

Centrum logistyczne w podwarszawskich Wypędach zrealizowane przez GLP otrzymało pozwolenie na użytkowanie. To pierwszy w Polsce obiekt pod szyldem GLP. To także oficjalny debiut wprowadzonego nowego standardu nieruchomości magazynowych – GLP Design Standard.


mat. pras.

Najnowsze centrum logistyczne GLP to 32 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Położone jest kilka minut od południowych granic Warszawy, tuż przy drodze ekspresowej S8 i węźle Wypędy, skąd można łatwo dojechać do trasy S2 i autostrady A2.

Do centrum jako pierwsza wprowadzi się firma Omida, która zajmie 6 tys. mkw. powierzchni, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku usług TSL w Polsce.

– Przestrzeń tę wykorzystamy do rozwoju logistyki kontraktowej oraz logistyki e-commerce, a także do obsługi naszych Klientów, którzy oczekują współpracy w zakresie pozostałych usług związanych logistyką magazynową, takich jak cross-docking, co-packing a także obsługą magazynu celnego. Polska jest jednym z krajów w Europie, w których dynamika tego wzrostu jest największa. Centrum logistyczne GLP, w tym jego lokalizacja, ponadstandardowa wysokość, a także możliwość ekspansji, doskonale odpowiada naszym potrzebom – mówi Piotr Przybylski, Logistics Director, OMIDA Logistics.

– Cieszę, że Omida jako pierwsza skorzysta z przestrzeni zaprojektowanej pod kątem firm, które na konkurencyjnym rynku chcą uzyskać przewagę – mówi Tomasz Arent, Business Development Manager odpowiedzialny za region warszawski w GLP Poland.

Warsaw II Logistics Centre wyróżniają rozwiązania konstrukcyjne do tej pory stosowane głównie w projektach typu BTS. To dodatkowe 2 metry wysokości, strefa załadunku o szerokości 24 metrów z podwójną liczbą świetlików dachowych, konstrukcja wzmocniona pod montaż paneli słonecznych oraz wzmocnione posadzki.

Wymierne oszczędności klientom przyniesie także oświetlenie LED sterowane systemem DALI czy smart metering pozwalający na bieżąco kontrolować zużycie mediów. Wprowadzono tu również automatyzację wjazdów dzięki systemowi kamer rozpoznających tablice rejestracyjne. Budynek posiada certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie „Very Good”.

– Ze względu na duże zainteresowanie nieruchomościami magazynowymi w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy, jesteśmy gotowi wkrótce wystartować z nowymi projektami: w Kobyłce przy trasie S8 oraz Grodzisku Mazowieckim blisko autostrady A2. Oba powstaną w wysokim standardzie GLP Design Standard – mówi Tomasz Arent, Business Development Manager odpowiedzialny za region warszawski w GLP Poland.