Frontier Park Wrocław w budowie

Rozpoczęła się budowa Frontier Park Wrocław – pierwszego projektu Frontier Estates w Polsce. Działka Frontier Park Wrocław jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, prowadzącej do oddalonej o 150 km na zachód granicy z Niemcami, czy oddalonych o 180 km w wschód Katowic.


mat. pras.

Frontier Park Wrocław to park magazynowy, docelowo obejmujący ok. 9300 m2 elastycznej powierzchni magazynowo-produkcyjnej wraz z przyległymi częściami biurowymi. Dwanaście modułów typu Small Business Units o powierzchni już od 300 m2 jest obecnie w budowie na terenie działki o powierzchni 2 hektarów w Bielanach Wrocławskich.

Bielany Wrocławskie, położone 9 km na południe od centrum Wrocławia, to jedna z największych stref handlowych i przemysłowych w Polsce. W połowie 2021 roku, przy udziale finansowym Frontier Estates została wybudowana część ulicy Błękitnej stanowiąca drogę gminną, bezpośrednio okalająca Frontier Park Wrocław i pozwalająca na szybki dojazd od węzła autostradowego Bielany Wrocławskie.

– Frontier Park Wrocław to doskonała propozycja dla małych i średnich firm poszukujących elastycznych powierzchni magazynowych. Tego typu rozwiązanie sprawdza się w wielu branżach, które wymagają magazynowania, miejsca dla ekspozycji swoich towarów i możliwości prowadzenia biura w tej samej lokalizacji. W modułach Frontier Park Wrocław przewidzieliśmy również możliwość prowadzenia lekkiej produkcji, która otwiera nas na takie rodzaje działalności, jak projektowanie, pakowanie, konfekcjonowanie, sortowanie, montaż z gotowych elementów, wysyłkę etc. – mówi Daniel Oponowicz, Dyrektor Komercyjny we Frontier Estates Polska.

Zakończenie budowy i przekazanie lokali najemcom jest zaplanowane na koniec pierwszego kwartału 2022 roku.